wnp.pl

Inżynierowie są gotowi by się przekwalifikowywać

0 0
Inżynierowie są gotowi by się przekwalifikowywać

Ponad połowa specjalistów i menedżerów planuje w przeciągu najbliższych miesięcy zmienić pracę. Co czwarty z nich poszukuje pracy aktywnie. Takie wyniki przynosi 4. edycja badania Antal International "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy". Co więcej, połowa respondentów z obszaru inżynierii jest gotowa do podjęcia pracy w innej w innym niż dotychczas obszarze.

Raport Antal wskazuje, że nadal istnieje duży popyt na specjalistów i menedżerów z obszaru inżynierii - otrzymali oni średnio 8 zaproszeń do projektów rekrutacyjnych w ciągu ostatniego roku, co daje drugi wynik, po specjalistach i menedżerach z sektora IT.

- Wysyp ofert dla inżynierów potwierdza tylko jak wielki jest niedobór w tym obszarze, mimo że co roku uczelnie opuszczają setki absolwentów, firmy podejmują intensywne działania by powiększyć swój stan zatrudnienia - podkreśla Artur Migoń, partner w Antal International i dyrektor Antal Engineering & Operations.

Jego zdaniem podjęcie pracy w innej niż dotychczas dyscyplinie przez specjalistów i menedżerów z obszaru inżynierii nie musi oznaczać całkowitego przebranżowienia.

- Awans jest bardzo zależny od przejścia tak zwanej "ścieżki produkcyjnej". Pracodawcy zatrudniający inżynierów bardziej premiują tych z szerokimi kompetencjami, co potwierdzają coraz częściej pojawiające się oferty pracy na stanowiska hybrydowe uwzględniające na przykład umiejętności z zakresu technologii, zakupów, kalkulacji kosztów z uwzględnieniem miejsca ich powstania. Dlatego też specjaliści i menedżerowie, aby zwiększyć swoje szanse objęcia wyższego stanowiska muszą poznawać także inne obszary firmy - komentuje Artur Migoń.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.