Inwestorzy i deweloperzy będą walczyć o pracowników

Według analityków PropertyTalents zaobserwowano wzmożoną aktywność head-huntingową wśród deweloperów i firm inwestycyjnch na terenie całej Polski. Szczególnie poszukiwani są specjaliści od wynajmu nieruchomości.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Inwestorzy i deweloperzy będą walczyć o pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

16 wrz 2013 10:02


Specjaliści od wynajmu nieruchomości (ponad 31 porc. przypadków w tym sektorze, z niewielką dominacją specjalistów od wynajmu powierzchni biurowych) mogli liczyć na oferty wynagrodzenia w przedziale od 14,000 do 30,000 PLN w zależności od stażu pracy, osiągnięć zawodowych oraz gwarancji dobrych wyników. W tym samym okresie, inwestorzy i deweloperzy poszukiwali menedżerów projektu, development menedżerów oraz doświadczonej kadry wspomagającej pracę biura, tj.: HR menedżerów, speców od marketingu i asystentów wykonawczych.

Drugą, sporą grupę firm polujących na nowe talenty, stanowiły międzynarodowe firmy doradcze w sektorze nieruchomości, które koncentrowały swoje wysiłki na odbudowywaniu lub umacnianiu swoich zespołów, szczególnie w działach biurowych i zarządzania nieruchomościami; częściowo w związku ze spektakularnymi transferami pracowników w ostatnim roku. W tej grupie, oferty pracodawców wahały się w przedziale 6,000 - 25,000 PLN.

- Mając na uwadze wszystkie projekty biurowe ogłoszone w 2013 roku, staje się jasne, że mamy do czynienia z zaciętą walką, nie tylko o najemców, którzy zasiedlą wspomniane nieruchomości, ale przede wszystkim o ludzi, którzy będą w stanie wykonać całą tę pracę. Deweloperzy, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują naprawdę silnie zmotywowanych pracowników, nastawionych na osiąganie założonych celów, a nie tylko "wykonawców".

Często mamy do czynienia z firmami, które stawiają sobie bardzo ambitne cele. Szczerze mówiąc, wyszukiwanie odpowiedniej kadry dla tych organizacji, wymaga od nas bardzo dużo ciężkiej pracy, ale takie wyzwania sprawiają, że PropertyTalents staje się coraz silniejsze i jeszcze bardziej skuteczne - skomentował Alexander Morari, partner zarządzający PropertyTalents. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.