Inwestorzy czekają na amerykański raport o zatrudnieniu

2 marca pojawi się amerykański raport o zatrudnieniu w sektorze prywatnym poza rolnictwem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Inwestorzy czekają na amerykański raport o zatrudnieniu

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

2 mar 2016 14:04


W Ameryce pojawi się dzisiaj (2 marca) raport ADP o zatrudnieniu w sektorze prywatnym poza rolnictwem. Raport jest uważnie studiowany przez inwestorów, bo zapowiada oficjalne dane o amerykańskim rynku pracy, które zostaną opublikowane w piątek.

- Ciekawie zapowiada się Beżowa Księga, czyli raport Fed o stanie gospodarki. Jak zwykle, pojawi się na dwa tygodnie przed posiedzeniem FOMC. Wiara w podwyżkę stóp w USA ostatnio padła, ale co jakiś czas pojawiają się spekulacje, że doniesienia na temat ich śmierci są przesadzone - ocenia dr Maciej Jędrzejak, dyrektor zarządzający Saxo Bank Polska.

Dane o inflacji producenckiej PPI (Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych) w strefie euro mogą obniżyć nastroje giełdowe, jeżeli oczywiście ktokolwiek nimi się przejmie. Nocna obniżka perspektywy długu Chin ze „stabilnej” na „negatywną”, dokonana przez agencję Moody’s, nie zrobiła na rynkach większego wrażenia. Nastroje są na tyle dobre, że nie każdy wskaźnik im zaszkodzi. Oczywiście, nastroje nastrojami, ale PPI to ważna wskazówka przed zbliżającym się posiedzeniem EBC 10 marca.

Notowania ropy mają się nieźle, choć wczorajsze dane API o zapasach wykazały gigantyczny wzrost, największy od 11 miesięcy. Dzisiaj zobaczymy, czy potwierdzi je rządowy raport DOE. Informacje o spadku produkcji w krajach OPEC  w lutym zrobiły dobre wrażenie na rynku, ale nie wiadomo, na jak długo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.