Invest in Pomerania: Praca czeka w Gdańsku

0 0
Invest in Pomerania: Praca czeka w Gdańsku
fot. Invest in Pomerania

Ośmiu inwestorów, którzy w 2014 r. w Pomorskiem otworzyli swoje oddziały lub rozwinęli wcześniejsze inwestycje, zadeklarowało utworzenie ponad dwóch tysięcy miejsc pracy.

Niedawno w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym swój oddział otworzyła duńska spółka Movo. Firma zajmuje się głównie rozwojem platformy Openflow służącej do optymalizacji i usprawnienia pracy firm i urzędów poprzez zarządzanie procesami biznesowymi i administracyjnymi.

Czytaj też: Sukces inicjatywy Invest in Pomerania. Inwestorzy stworzyli już 3 tys. miejsc pracy

Zastępca dyrektora Invest in Pomerania, Marcin Faleńczyk poinformował, że od początku roku swoje oddziały otworzyło lub rozwinęło wcześniejsze przedsięwzięcia ośmiu inwestorów. Podał, że łącznie zadeklarowali oni utworzenie w najbliższych latach ponad dwóch tysięcy miejsc pracy w woj. pomorskim. Faleńczyk zaznaczył, że do końca roku powinno być ogłoszone wejście na Pomorze kolejnego inwestora.

Utworzenie najwięcej miejsc pracy zapowiedziały: amerykańska firma Epam Systems, która w otwartym biurze w Gdańsku planuje zatrudnić ok. 500 osób w ciągu 4-5 lat oraz światowy lider przemysłowy ThyssenKrupp, który w gdańskim Globalnym Centrum Usług Biznesowych planuje utworzyć ok. 700 miejsc pracy.

Faleńczyk ocenił, że "2014 rok pod względem zrealizowanych inwestycji na Pomorzu jest absolutnie rekordowy a przyszły też nie wygląda gorzej". Poinformował, że "są cztery firmy, które podjęły już decyzję o ulokowaniu swojej inwestycji w woj. Pomorskim i czekają na jej ogłoszenie".

Dodał, że "są to firmy m.in. z branży IT oraz z sektora produkcyjnego, głównie z Europy". Uchylając się od odpowiedzi o nazwy inwestorów, zaznaczył, że "są to bardzo duże firmy, koncerny giełdowe".

Innowacyjna spółka informatyczna Movo, która 10 grudnia ogłosiła otwarcie swego oddziału w Gdańsku, podała, że wybrała Gdańsk na lokalizacje swego biura ze względu na "najlepsze warunki dla firm z branży IT" oraz "doskonale skomunikowane połączenia lotnicze z Danią".

"Ogromną korzyścią jest wysoko rozwinięty rynek kadry pracowniczej, ekspertów i specjalistów z dziedziny programowania, analizy i zarządzania projektami" - podano w komunikacie.

Czytaj też: Marek Darecki: Inżynierów trzeba kształcić już od podstawówki

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.