Inter Cars otwiera nowe centrum i planuje zatrudnić kilkaset osób

Nowe centrum logistyczne spółki Inter Cars zatrudni kilkaset osób. Inwestycja powstanie w Zakroczymiu koło Warszawy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Inter Cars otwiera nowe centrum i planuje zatrudnić kilkaset osób

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

4 gru 2014 10:37


- Nowe centrum będzie blisko obecnej siedziby Inter Cars mówi Robert Kierzek, prezes Inter Cars. - Jest to inwestycja w strefie ekonomicznej. Powstaną nowe magazyny o powierzchni około 40 tys. m kw. z nowoczesną logistyką wewnątrzmagazynową i systemem sorterów.

Wartość inwestycji szacowana jest na około 160 mln zł. Jak podkreśla Kierzek, dzięki niej powstanie kilkaset nowych miejsc pracy.

Czytaj też: Nawet 5,7 tys. nowych miejsc pracy w SSE w Mielcu

- Wszystkie inwestycje powinny dać nam bardzo mocne podstawy do dalszej ekspansji zarówno w Polsce, choć tu mamy mocną pozycję, jak i w innych krajach europejskich - zapowiada prezes Inter Cars.

Sprzedaż Inter Cars w październiku przekraczała 346 mln zł i była o ponad 13 proc. wyższa niż rok wcześniej. Lokomotywą tego wzrostu jest sprzedaż zagranicznych spółek dystrybucyjnych, która łącznie przekraczała 129 mln zł i była o 36 proc. wyższa niż w październiku 2013 roku. W Polsce dynamika wyniosła 11,7 proc.

- Stawiamy na mocny rozwój produktów monokulturowych. Są to produkty, takie jak opona, olej czy akumulator - podkreśla Robert Kierzek. - Dzięki naszej strategii „one stop shop” znacznie zwiększyliśmy udziały w sprzedaży tych produktów.

Bardzo istotne dla firmy będzie również poszerzenie oferty dla samochodów ciężarowych.

- Mówimy o całej ofercie, czyli materiałach eksploatacyjnych, materiałach naprawczych, elementach hamulcowych, jak klocki, tarcze, filtry, oraz oczywiście wszelkiej maści częściach naprawczych, częściach zawieszenia i częściach do układów pneumatycznych - deklaruje prezes Inter Cars. - Spółka zależna Inter Cars, czyli spółka Q-Service Truck, dostaje w tej chwili autoryzację na naprawę i serwis skrzyń automatycznych do pojazdów ciężarowych i tym też będziemy się w przyszłym roku intensywnie zajmować.

Jak podkreśla prezes, spółka stale rozwija platformę Motointegrator.pl., która jest połączeniem sprzedaży części wraz z usługą. Serwis ten jest szczególnym ułatwieniem dla kierowców w sezonie zmiany opon.

Czytaj też: Będzie 300 nowych miejsc pracy w Oplu. Głównie na produkcji

Inter Cars jest największym dystrybutorem części zamiennych do samochodów w naszym regionie Europy. Jest też sprzedawcą motocykli Triumph i Ducati. Spółka ma obecnie 168 filii oraz 162 oddziały zagraniczne w 12 państwach. Do Inter Cars należy koncept sieci ponad 1000 warsztatów naprawiających samochody osobowe i motocykle oraz 90 zajmujących się ciężarówkami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.