ING Bank Śląski zatrudni nawet kilkadziesiąt osób w spółce księgowej

ING Bank Śląski uruchomił w Katowicach spółkę świadczącą usługi księgowo-finansowe przez internet. Docelowo, w miarę potrzeb rynkowych, firma ma zwiększyć zatrudnienie do kilkudziesięciu osób wobec 20 obecnie - wynika z informacji przedstawicieli grupy ING.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ING Bank Śląski zatrudni nawet kilkadziesiąt osób w spółce księgowej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 kwi 2013 14:24


"Spółka ING Usługi dla Biznesu jest naszą nową inicjatywą. Chcielibyśmy wyjść poza tradycyjne produkty bankowe na rzecz innych usług, które bank może zaoferować swoim klientom" - powiedziała w piątek PAP prezes ING Banku Śląskiego Małgorzata Kołakowska.

Zlokalizowana w Katowicach spółka, działająca pod marką ING Księgowość, zajmuje się obsługą klientów pod względem finansowo-księgowym, z możliwością obsługi także kadrowo-płacowej.

"Absolutną nowością jest to, iż jest to moduł w pełni zintegrowany z systemem bankowości internetowej. Korzystając z jednego i drugiego klient widzi swoje przepływy i ma ogląd finansów swojej firmy, co w tradycyjnym modelu prowadzenia księgowości nie jest dostępne" - podkreśliła prezes.

Oferta adresowana jest do firm prowadzących pełną księgowość - z reguły są to mniejsze (choć nie te najmniejsze) firmy oraz średnie przedsiębiorstwa. Dziś często zlecają one prowadzenie księgowości zewnętrznym firmom.

Obecnie z rozpoczętych w kwietniu usług korzysta kilku klientów, a kolejnych kilkadziesiąt wyraziło zainteresowanie. Docelowo rynek szacowany jest na kilka tysięcy potencjalnych chętnych. W miarę wzrostu zainteresowania takimi usługami świadcząca je spółka ma sukcesywnie zwiększać zatrudnienie.

"Wystartowaliśmy z tym produktem w tym roku; wiemy jednak, że najczęstszą datą przenoszenia czy zmiany organizacji usług przez klientów jest przełom roku. Liczymy, że 2014 r. będzie czasem rozwoju tych usług i pozyskania wielu klientów" - powiedział rzecznik ING Banku Śląskiego Piotr Utrata.

W piątek w Katowicach zorganizowano zwyczajne walne zgromadzenie ING Banku Śląskiego, które m.in. podsumowało ubiegły rok. Zarząd zaproponował przeznaczenie całego ubiegłorocznego zysku netto (ponad 757,8 mln zł) na kapitał rezerwowy (707,8 mln zł) i fundusz ryzyka ogólnego (50 mln zł). Prezes nie chciała prognozować, czy akcjonariusze będą mogli liczyć na dywidendę za 2013 rok.

Niedawno ING poszukiwał informatyków: ING Services Polska szuka pracowników w Katowicach
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.