Infosys BPO Poland zatrudni pół tysiąca nowych pracowników

0 0
Infosys BPO Poland zatrudni pół tysiąca nowych pracowników

- Infosys BPO Poland zamierza zatrudnić w tym roku w swoim centrum w Łodzi nawet pół tysiąca nowych pracowników. Działająca w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu firma zatrudnia już 2 tys. osób. To jeden z największych pracodawców w Łodzi.

Infosys świadczy zaawansowane usługi biznesowe dla klientów z 48 krajów w 24 językach obcych. Pracujący w Łodzi konsultanci i analitycy zajmują się realizacją projektów księgowych, logistycznych i finansowych dla klientów m.in. z Anglii, Francji, Niemiec, Holandii czy Polski.

Firma tylko w 2013 r. zatrudniła 800 pracowników, w tym specjalistów od finansów i księgowości, analiz finansowych czy zarządzania projektami. W środę jej przedstawiciele zapowiedzieli, że firma chce zatrudnić w tym roku nawet 500 nowych pracowników.

"Portfolio marek, dla których pracujemy ciągle rośnie, musimy więc zatrudniać kolejnych specjalistów. Nasze plany tylko na ten rok to kolejnych 400-500 osób" - mówi dyrektor zarządzająca Infosys BPO Poland Agnieszka Jackowska-Durkacz.

Czytaj też: Łódzkie centra usług biznesowych będą zatrudniać

Firma poszukuje zarówno finansistów, jak i ekspertów od zakupów, zarządzania bazami danych czy obsługi procesów i wdrożenia projektów z obszaru SAP. Na zatrudnienie mogą liczyć zarówno specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem, jak i osoby wchodzące na rynek pracy. Kandydaci muszą jednak doskonale znać języki obce, tj. francuski, niemiecki, holenderski, hiszpański, włoski lub szwedzki.

Infosys BPO Poland działa w Łodzi od 2007 roku, kiedy to firma przejęła Europejskie Centrum Usług Księgowych Philips. W tej chwili jest największą, poza granicami Indii, jednostką Infosys Limited - koncernu świadczącego nowoczesne usługi dla biznesu oraz globalnego dostawcy zintegrowanych usług doradztwa biznesowego i technologicznego, outsourcingu i IT.

Do głównych obszarów specjalizacji łódzkiego centrum należą usługi finansowo-księgowe i zakupowe, obsługa procesów logistycznych, zarządzanie bazami danych oraz obsługa procesów zaawansowanych, tj.: zarządzanie ryzykiem, obsługa podatkowa oraz transformacje biznesowe.

Zdaniem Jackowskiej-Durkacz niezwykle dynamiczny rozwój firmy pokazuje, że Łódź świetnie sprawdza się jako jeden z głównych ośrodków nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Według specjalistów sektor nowoczesnych usług dla biznesu to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki.

Z prognoz Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) wynika, że tendencja ta ma się utrzymać i tylko w tym roku przynieść 15-20 tys. nowych miejsc pracy. Obecnie centra usług z zagranicznym kapitałem zatrudniają w Polsce ponad 120 tys. pracowników, a - według prognoz - do 2016 r. zatrudnienie w nich może zwiększyć się do 150 tys. osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.