Informatyk, praca: Pracownicy IT rozchwytywani na całym świecie. Ich pozyskanie to nie lada wyzwanie

• Do najbardziej poszukiwanych pracowników należą specjaliści IT.
• Znalezienie odpowiednich fachowców dla przedsiębiorstw jest dziś wyzwaniem.
• Według danych firmy Crossover w Polsce jest około ok. 80 tysięcy wysoko wykwalifikowanych specjalistów z branży IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Informatyk, praca: Pracownicy IT rozchwytywani na całym świecie. Ich pozyskanie to nie lada wyzwanie

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

13 cze 2016 12:47


Niedoceniony wpływ na proces poszukiwania nowych pracowników ma osobowość, jaką posiada osoba zatrudniona w dziale human resources. Jej doświadczenie, intuicja oraz umiejętność dalekowzrocznego postrzegania, odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. O polskim rynku w tej branży możemy swobodnie powiedzieć, że osiągnął wysoki poziom rozwoju. Może o tym świadczyć ilość konferencji poświęconych tematowi HR, rozwój outplacementu, prestiżowe konkursy, czy jakość stosowanych rozwiązań technologicznych.

– Inteligentne systemy IT stosowane do funkcjonowania firmy są niezbędnym narzędziem jej ekosystemu, w tym także pożytecznego w przeprowadzaniu rekrutacji potencjalnych pracowników, pozwalają na zapewnienie najwyższych standardów – podkreśla Per Markus Tornberg, dyrektor generalny firmy Crossover.

Czytaj też: Branża informatyczna: Potrzeba nawet 50 tys. pracowników

Polska posiada bogaty zasób specjalistów z branży IT. To grono wysoko wykwalifikowanych osób, których według danych firmy Crossover jest w Polsce ok. 80 tysięcy. Polscy specjaliści z tej branży, są doceniani za swoje umiejętności na całym świecie. Mimo istniejącej konkurencji na kontynencie amerykańskim i azjatyckim, najbardziej rozwiniętych technologicznie rynkach to i tak nieustannie są oni rozchwytywani. Managerowie transnarodowych korporacji IT, podkreślają, że polscy eksperci posiadają talent, są świetnie wykształceni i operują językami obcymi, są również zdeterminowani do pracy i chcą tworzyć rzeczy wyjątkowe.

– Wytropienie 1 proc. talentów, wśród tak szerokiego spektrum specjalistów stanowi ogromne wyzwanie. Nie wystarczy jedynie dać ogłoszenie w internecie. Wybitni specjaliści z branży IT zwykle posiadają już zatrudnienie i należy szukać ich w miejscach, gdzie spędzają czas wolny lub rozwijają swoje umiejętności zawodowe, jak np. na sympozjach naukowych – zaznacza Per Markus Tornberg, Dyrektor Generalny Crossover.

Dawniej tradycyjna forma poszukiwania potencjalnego pracownika opierała się na składaniu przez niego CV do firmy oferującej pracę. Dziś takie rozwiązanie odchodzi w niepamięć. Obecne trendy wskazują na zamianę ról. To osoby zajmując się działalnością HR w konkurencyjnych firmach, rywalizują ze sobą, o to, która z nich zatrudni najlepszego kandydata na rynku.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.