HR-owcy są zamknięci na pracowników zmieniających zawód

Przekwalifikowanie to odważny krok i wbrew pozorom bardzo trudny. Jednak specjaliści HR często nie doceniają osób, które walczą w ten sposób na rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

HR-owcy są zamknięci na pracowników zmieniających zawód

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

2 gru 2014 9:52


Tym, którzy nie potrafią znaleźć pracy w zawodzie, eksperci radzą przekwalifikowanie się. Choć zmiana zawodu pozwala na utrzymanie się na rynku pracy, to jest procesem trudnym. Jak mówi Jacek Zimnicki, doradca zawodowy i coach kariery w firmie Lee Hecht Harrison DBM na łamach „Pulsu Biznesu” przede wszystkim trzeba zdobyć odpowiednie kompetencje, a to wymaga nakładu finansowego. Poza tym wejście w nową rolę nie jest łatwe - zaczyna się od zera.

Czytaj też: Czas na zmiany. Kiedy warto zmienić pracę?

Dodatkowo działy HR nie doceniają faktu, że kandydat postanowił zaryzykować i przebranżowić się. Od pracowników wymagają elastyczności, a sami tacy nie są.

Czytaj też: Inżynierowie są gotowi by się przekwalifikowywać

- Ci, którzy się przekwalifikowali, mają energię, są chętni do pracy i zmotywowani. To, że ktoś inny ma kompetencje do wykonywania pewnych zadań, nie musi znaczyć, że będzie dobrym pracownikiem. Ludzie, którzy zmienili zawód, zainwestowali w to czas i często pieniądze, wybrali trudną drogę, dlatego ich motywacja jest ogromna. Warto, żeby HR-owcy nie zamykali im drogi - komentuje dla "PB" Zimnicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.