HR-owcy poszukiwani. Coraz więcej ofert pracy dla nich

W lutym największe zapotrzebowanie na specjalistów zgłosiły branże handel i sprzedaż oraz bankowość i finanse. Zwiększyła się również liczba ofert skierowanych do HR-owców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

HR-owcy poszukiwani. Coraz więcej ofert pracy dla nich

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 mar 2015 9:25


W lutym na Pracuj.pl opublikowano 32 256 oferty pracy, co oznacza 6,5 proc. wzrost rok do roku. Najwięcej ogłoszeń o pracę skierowano do specjalistów handlu i sprzedaży – było ich 12 459. Na kolejnych miejscach uplasowali się specjaliści ds. obsługi klienta (5 957 ofert), specjaliści ds. finansów (5 248 ofert) oraz specjaliści ds. IT (4 626 ofert).

Największy udział w ogólnej liczbie ogłoszeń o pracę stanowiły oferty z branży handel i sprzedaż (21 proc. ofert pracy), bankowość/finanse/ubezpieczenia (14 proc. ofert pracy) oraz budownictwo i nieruchomości (7 proc. ofert pracy).

Jednak podczas gdy w dwóch pierwszych obszarach zanotowano niewielkie spadki liczby ogłoszeń, w budownictwie i nieruchomościach odnotowano 6,2 proc. wzrost rok do roku. Zwiększoną liczbę ofert pracy zaobserwowano także w następujących branżach - przemysł chemiczny z 13,5 proc. wzrostem rok do roku, transport i logistyka z 11,7 proc. wzrostem oraz marketing/media/reklama z wynikiem o 10,7 proc. lepszym niż w lutym ubiegłego roku. Odnotowano również wzrost liczby ofert pracy dla specjalistów IT (4,4 proc. więcej ofert pracy porównując rok do roku).

Ożywienie na rynku pracy

Największy wzrost zapotrzebowania w stosunku do lutego ubiegłego roku zanotowano w obszarze HR i wyniósł on 13,6 proc. Trend ten wynika z ożywienia na rynku pracy, a co za tym idzie stale zwiększającego się zapotrzebowania na specjalistów od rekrutacji oraz od zarządzania zasobami ludzkimi.

Czytaj też: Działy HR kontra agencje doradztwa. Co powinien wiedzieć HR-owiec, zanim zacznie szukać pracy?

Ożywienie na rynku pracy widać również po stronie kandydatów. W lutym br. na Pracuj.pl zarejestrowało się ponad 81 000 nowych użytkowników, o 23 proc. więcej niż w tym samym okresie 2014 roku. Wzrosła również o 8,37 proc. liczba wysyłanych aplikacji na oferty pracy (porównując luty 2015 do lutego 2014).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.