housemarket.pl

Home stager poszukiwany. Specjalizacja ma szansę na rozkwit

0 0
Home stager poszukiwany. Specjalizacja ma szansę na rozkwit
Mieszkanie 61 mkw. Mokotów - sypialnia po home stagingu. (Fot. Better Home)

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Istotna jest harmonijna kolorystyka i brak osobistych przedmiotów takich jak rodzinne zdjęcia. Wnętrze ma być uniwersalne. Aranżacją mieszkań według tych zasad zajmuje się home stager.

Wszystko zaczyna się od konsultacji w nieruchomości, podczas której home stager przedstawia propozycje zmian, pozwalających na szybką i zyskowną sprzedaż. Klient może poprzestać na tym etapie, zdecydować się na pisemny raport zawierający proponowane zmiany lub wybrać kompleksową realizację. Po niej najczęściej wykonywana jest stylizowana sesja zdjęciowa.

Jędrzej Turant, współwłaściciel firmy Better Home zakłada, że w najbliższej przyszłości home staging i pośrednictwo w obrocie nieruchomościami będą ze sobą ściśle powiązane, tak jak ma to miejsce w innych krajach. Usługa ta została wymyślona w latach 70-tych przez Barb Schwarz, amerykańską dekoratorkę i pośredniczkę. W Szwecji i Wielkiej Brytanii jest standardem od lat 90-tych i biura pośrednictwa nieruchomości nie wyobrażają sobie sprzedania mieszkania bez home stagingu.

W Polsce usługa ta jest obecna od około pięciu lat. Niestety efektów nie widać, nadal oferty z rynku wtórnego zniechęcają.

Więcej tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.