Hewlett-Packard zwolni 30 tys. pracowników

Hewlett-Packard, producent komputerów osobistych, planuje zwolnienia 25 - 33 tys. pracowników. Wynika to z zamiaru rozbicia HP na dwie odrębne spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Hewlett-Packard zwolni 30 tys. pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

16 wrz 2015 12:37


75-letnia firma z Palo Alto, jeden z gigantów przemysłu komputerowego pod koniec ubiegłego roku zdecydował się na wydzielenie z firmy oddziału "Enterprise". Skoncentruje się on na najbardziej nowatorskich usługach, takich jak systemy cyberbezpieczeństwa czy technologia chmury. Spółka-matka - HP Inc. - zachowa dla siebie sprzedaż komputerów osobistych i drukarek.

HP kontynuuje realizację programu restrukturyzacji zatrudnienia, który rozpoczął się w firmie już w 2011 r., po tym, jak jej dyrektorem generalnym została Meg Whitman. Od tego czasu pracę w kalifornijskim koncernie straciło ok. 55 tys. osób.

Ostatnia restrukturyzacja

- Ta restrukturyzacja umożliwi lepszą i bardziej wydajną organizację pracy w nowej firmie, Hewlett Packard Enterprise - powiedział we wtorek 15 września Meg Whitman, prezes HP.

- Wykonaliśmy w ostatnich latach dużą pracę w celu ograniczenia kosztów i uproszenia procesów. To już ostatnie działania, które pozwolą wyeliminować jakąkolwiek potrzebę restrukturyzacji w przyszłości - dodał.

 Proces restrukturyzacji będzie kosztował blisko 2 mld dolarów. Przewidywane oszczędności to około 2,7 mld dolarów w skali roku.

Jak informuje koncern, redukcje zatrudnienia obejmą te spośród jego struktur, z których powstanie HP Enterprise, mająca zadebiutować na giełdzie 1 listopada br.

Informatyczny gigant od dłuższego czasu boryka się z trudnościami finansowymi. Wartość jego akcji zmalała w tym roku o blisko jedną trzecią. W tej chwili zatrudnienie wynosi ponad 300 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.