Hewlett-Packard zwolni 30 tys. pracowników

0 0
Hewlett-Packard zwolni 30 tys. pracowników
- Restrukturyzacja umożliwi lepszą i bardziej wydajną organizację pracy w nowej firmie, Hewlett Packard Enterprise - powiedział Meg Whitman. /Fot. PTWP

Hewlett-Packard, producent komputerów osobistych, planuje zwolnienia 25 - 33 tys. pracowników. Wynika to z zamiaru rozbicia HP na dwie odrębne spółki.

75-letnia firma z Palo Alto, jeden z gigantów przemysłu komputerowego pod koniec ubiegłego roku zdecydował się na wydzielenie z firmy oddziału "Enterprise". Skoncentruje się on na najbardziej nowatorskich usługach, takich jak systemy cyberbezpieczeństwa czy technologia chmury. Spółka-matka - HP Inc. - zachowa dla siebie sprzedaż komputerów osobistych i drukarek.

HP kontynuuje realizację programu restrukturyzacji zatrudnienia, który rozpoczął się w firmie już w 2011 r., po tym, jak jej dyrektorem generalnym została Meg Whitman. Od tego czasu pracę w kalifornijskim koncernie straciło ok. 55 tys. osób.

Ostatnia restrukturyzacja

- Ta restrukturyzacja umożliwi lepszą i bardziej wydajną organizację pracy w nowej firmie, Hewlett Packard Enterprise - powiedział we wtorek 15 września Meg Whitman, prezes HP.

- Wykonaliśmy w ostatnich latach dużą pracę w celu ograniczenia kosztów i uproszenia procesów. To już ostatnie działania, które pozwolą wyeliminować jakąkolwiek potrzebę restrukturyzacji w przyszłości - dodał.

 Proces restrukturyzacji będzie kosztował blisko 2 mld dolarów. Przewidywane oszczędności to około 2,7 mld dolarów w skali roku.

Jak informuje koncern, redukcje zatrudnienia obejmą te spośród jego struktur, z których powstanie HP Enterprise, mająca zadebiutować na giełdzie 1 listopada br.

Informatyczny gigant od dłuższego czasu boryka się z trudnościami finansowymi. Wartość jego akcji zmalała w tym roku o blisko jedną trzecią. W tej chwili zatrudnienie wynosi ponad 300 tys. pracowników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.