Handlowiec z siecią kontaktów poszukiwany

0 0
Handlowiec z siecią kontaktów poszukiwany

Skuteczny handlowiec, niezależnie od sytuacji rynkowej, to klucz do rozwoju przedsiębiorstwa. Pracodawcy coraz częściej wymagają od kandydatów znajomości branży, w której funkcjonują i sieci kontaktów.

Handlowcy w istotny sposób wpływają na efektywność i konkurencyjność firmy. Spowolnienie gospodarcze to dobry moment na poszukiwanie przedstawicieli tego zawodu ze względu na wpływ, jaki ich praca ma na wyniki przedsiębiorstwa.

Na polskim rynku wciąż działa wiele firm, które nie posiadają odpowiednich strategii HR pomocnych w pozyskaniu poszukiwanych przedstawicieli działów sprzedaży. Przedsiębiorcy przeważnie decydują się zatem na powierzenie tego zadania profesjonalnej agencji zatrudnienia, co wpływa korzystnie zarówno na zatrudniającego pracodawcę, jak i rekrutowanego kandydata.

- Handlowcy to kandydaci zawsze poszukiwani przez pracodawców - twierdzi Monika Styczyńska, ekspert agencji zatrudnienia Manpower.

I dodaje: - Celem handlowców jest generowanie zysków firmy, dlatego też na pracowników tych zawsze będzie panował popyt, niezależnie od panującej w danym momencie na rynku sytuacji. Skuteczni przedstawiciele tego zawodu, nie powinni zatem obawiać się utraty pracy czy też trudności w znalezieniu nowej. Spośród wszystkich prowadzonych przez naszych konsultantów procesów rekrutacyjnych, około 75 proc. związanych jest właśnie ze sprzedażą.

Pracodawca korzystający z rozwiązań agencji zatrudnienia w ramach rekrutacji na stanowisko sprzedażowe, zyskują przede wszystkim wsparcie w postaci oferowanej przez jej konsultantów wiedzy rynkowej, bazy kandydatów oraz sieci kontaktów. Umożliwia to skuteczne obsadzenie stanowiska kandydatem o możliwie najlepszych kompetencjach.

Specjalizujący się w sektorze handlowym konsultanci agencji posiadają szczegółową wiedzę na temat sytuacji panującej w poszczególnych branżach. Potrafią porównać mocne oraz słabe strony stojących przed potencjalnym kandydatem możliwości, a przez to wiedzą w jaki sposób zainteresować i przekonać kandydatów do oferty pracodawcy, dla którego prowadzą projekt.

Rekrutacja na stanowisko handlowe jest wyjątkowym procesem. Poza znajomością danej branży i twardymi wymaganiami dotyczącymi np. wykształcenia lub znajomości języka obcego, kluczem do osiągnięcia sukcesu na stanowisku są kompetencje miękkie.

By pracodawca miał pewność, że zatrudni najbardziej odpowiednią osobę, która będzie dobrze czuła się w jego firmie, warto by skorzystał ze wsparcia agencji zatrudnienia. Konsultant prowadzący proces rekrutacji określi odpowiednio profil stanowiska, a także kluczowe kompetencje. Będzie też dysponował odpowiednią wiedzą, umiejętnościami i narzędziami niezbędnymi do ich weryfikacji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.