GUS: Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 10,3 proc.

0 0
GUS: Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 10,3 proc.
Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1 647,5 tys. wobec 1 563,3 tys. osób przed miesiącem. (Fot. Pixabay)

Stopa bezrobocia w styczniu 2016 r. wyniosła 10,3 proc. wobec 9,8 proc. w grudniu 2015 r. - podał Główny Urząd Statystyczny.

- Początek roku to tradycyjnie najgorszy okres dla polskiego rynku pracy. Zatrudnienie sezonowe – w tym te związane ze świętami Bożego Narodzenia – jest już w tym czasie zakończone, co sprawia, że bezrobotnych jest więcej niż w miesiącach letnich - mówi Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP.

Pomimo wzrostu bezrobocia, jest to najlepszy pod tym względem styczeń od 25 lat. Dla porównania - jeszcze rok temu stopa bezrobocia wynosiła 11,9 proc.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła pod koniec pierwszego miesiąca 2016 r. - 1 647,5 tys. osób wobec 1 563,3 tys. przed miesiącem.

Dane GUS pokrywają się z szacunkami Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, które podało, że stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 10,3 proc.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.