GUS podał bezrobocie z czerwca. Wskaźnik znowu spada

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał dane o bezrobociu. W czerwcu wynik stopy bezrobocia to 7,1 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

GUS podał bezrobocie z czerwca. Wskaźnik znowu spada

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

25 lip 2017 10:20


GUS podaje stopę bezrobocia w tzw. stopie rejestrowanej, co znaczy, że nie uwzględnia ona szacunków ukrytego bezrobocia.

W końcu czerwca br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy ukształtowała się na poziomie 1 151,6 tys. i zmniejszyła się w porównaniu z poprzednim miesiącem (o 4,2 proc., tj. o 50,5 tys.) oraz w skali roku (o 17,3 proc., tj. o 240,8 tys.). Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 7,1 proc., tj. obniżyła się o 0,3 pkt. proc. wobec notowanej w końcu maja br. i była o 1,6 pkt. proc. niższa niż przed rokiem.

źródło: twitter.com/GUS_STAT źródło: twitter.com/GUS_STAT

Stopa bezrobocia w województwach kształtowała się w granicach od 4,2 proc. w wielkopolskim do 12,1 proc. w warmińsko-mazurskim. W porównaniu z poprzednim miesiącem jej spadek obserwowano we wszystkich województwach.

W największym stopniu stopa bezrobocia zmniejszyła się w województwie warmińsko-mazurskim (o 0,6 pkt. proc.) oraz lubuskim i zachodniopomorskim (po 0,5 pkt. proc.), a w najmniejszym – w małopolskim, śląskim i wielkopolskim (po 0,2 pkt. proc.). W skali roku stopa bezrobocia również obniżyła się we wszystkich województwach, najbardziej w województwie świętokrzyskim (o 2,2 pkt. proc.), a najmniej – w wielkopolskim (o 1,1 pkt. proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.