Google zapłaci 20 tys. miesięcznie za jazdę samochodem

• Google szuka kierowców do jazdy samo-prowadzącym się autem.
• Pracownikowi oferuje 80 zł za godzinę.
• Samochodem można jeździć gdziekolwiek, nawet na wakacje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Google zapłaci 20 tys. miesięcznie za jazdę samochodem

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

16 maj 2016 20:14


Dużo osób uważa, że jazda samochodem to wymarzona praca. Google proponuje jednak jeszcze lepszą ofertę pracy – korporacja z Mountain View oferuje 20 dolarów (około 80 zł) za godzinę jazdy samo-jeżdżącym samochodem.

Osoba, która zostanie wybrana na stanowisko ma spędzić od 6 do 8 godzin dziennie w podróży. Kontrakt podpisywany jest na rok lub dwa lata. Autem można jeździć gdziekolwiek, nawet na wakacje - czytamy w serwisie jalopnik.com.

Miesięczna pensja takiego kierowcy to około 20 tys. zł.

Jedynym haczykiem jest to, że osoba na stanowisko musi posiadać niecodzienny tytuł zawodowy, np. specjalista bezpieczeństwa pojazdów. Natomiast jeśli się zakwalifikuje, będzie miała dostęp do najciekawszych technologii prosto od Google’a. Niestety, praca wykonywana musi być w stanie Arizona - informuje jalopnik.com.

Czytaj też: Ile zarabia zwykły kierowca, a ile kierowca TIR, specjalista ds. transportu i spedytor?

Od swojego nowego pracownika Google wymaga lojalności i nieujawniana sekretów korporacji – to wszystko jest w kontrakcie, który przyszły kierowca musi podpisać. Dodatkowo musi mieć czystą kartotekę kierowcy, nie zasypiać za kierownicą i umieć szybko pisać - 40 słów na minutę. Po każdej jeździe pracownik będzie również musiał opisać swoje wrażenia, a co jakiś czas czekają go kursy jazdy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.