GoldenLine, rekrutacja: Kogo poszukiwali HR-owcy we wrześniu?

Jak wynika z analiz GoldenLine, we wrześniu 2017 r. najwięcej ofert pracy otrzymały osoby mieszkające w województwie mazowieckim, dolnośląskim oraz śląskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

GoldenLine, rekrutacja: Kogo poszukiwali HR-owcy we wrześniu?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 paź 2017 15:49


• Za pośrednictwem wyszukiwarki kandydatów na GoldenLine we wrześniu 2017 roku wiadomość od rekrutera otrzymało 54 532 osób posiadających profil zawodowy na GoldenLine.

• Poszukiwani byli głównie specjaliści z obszarów IT, ekonomii i finansów oraz inżynierii.

• Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, dolnośląskim oraz śląskim.

We wrześniu 2017 roku wiadomość od rekrutera otrzymały 54 532 osoby posiadające profil zawodowy w serwisie GoldenLine. Wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 22 proc. miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją finanse i ekonomia (11 proc. osób, które otrzymało propozycję pracy od rekrutera miało taką specjalizację), zaś na trzecim - ze specjalizacją Inżynieria (10 proc. otrzymujących propozycje pracy).

Tuż za podium znaleźli się kandydaci ze specjalizacją sprzedaż oraz obsługa klienta (9 proc.), a także IT - administracja (8 proc.). Dane nie sumują się do 100 proc., ponieważ kandydaci mogą zaznaczyć na profilu więcej niż jedną specjalizację.

Wiek poszukiwanych pracowników

We wrześniu 2017 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 35. rokiem życia (53 proc. zapytanych osób była w tym wieku), zaś 23 proc. osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera, jest w wieku 36-45 lat. Na trzecim miejscu uplasowały się osoby pomiędzy 18. a 26. rokiem życia (wśród osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera, 17 proc. jest w tym  wieku).

Praca w województwach

Najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim (26 proc.), dolnośląskim (12 proc.), śląskim (12 proc.), wielkopolskim (10 proc.) oraz małopolskim (9 proc.). Informacje te wskazują, że wciąż najwięcej pracowników poszukiwanych jest w dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach, takich jak Warszawa, Wrocław, Katowice, Poznań czy Kraków.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.