GoldenLine, praca: Kogo szukali rekruterzy w 2017 roku?

Utrzymująca się w 2017 roku stopa bezrobocia w okolicach 7 proc. sprawiła, że pracodawcy mieli duży problem z pozyskaniem właściwych kandydatów do pracy. W odpowiedzi na rosnące potrzeby rekruterzy nie tylko publikowali oferty pracy, ale również korzystali z możliwości bezpośredniego dotarcia do kandydatów, czyli tzw. direct search. Kogo dokładnie szukali?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

GoldenLine, praca: Kogo szukali rekruterzy w 2017 roku?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 sty 2018 6:00


  • W 2017 roku wiadomość od rekrutera otrzymało 291 324 osób posiadających profil zawodowy na GoldenLine.
  • Poszukiwani byli głównie specjaliści z obszarów IT, sprzedaży oraz finansów i ekonomii.
  • Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, śląskim oraz dolnośląskim.

W 2017 roku wiadomość od rekrutera otrzymało 291 324 osób posiadających profil zawodowy w serwisie. Jak wynika z analiz GoldenLine, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 13 proc. miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania.

Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją sprzedaż (11 proc. osób, które otrzymało propozycję pracy od rekrutera miało taką specjalizację), zaś na trzecim - ze specjalizacją finanse i ekonomia (10 proc. otrzymujących propozycje pracy).

Czytaj też: Rekrutacja obcokrajowca? Wielu HR-owców nie jest na to przygotowanych

Tuż za podium znaleźli się kandydaci ze specjalizacją inżynieria (9 proc.) oraz obsługa klienta (9 proc.). warto zaznaczyć, że pracownicy mogą zaznaczyć na profilu więcej niż jedną specjalizację.

Jaki jest wiek poszukiwanych pracowników?

Jak wynika z analiz GoldenLine, w 2017 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 35. rokiem życia (49 proc. zapytanych osób była w tym wieku), zaś 29 proc. osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera, było w wieku 36-45 lat. Na trzecim miejscu uplasowały się osoby pomiędzy 18. a 26 rokiem życia (wśród osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera, 10 proc. jest w tym wieku). Tuż za podium znalazły się osoby w wieku 45+ (8 proc. zapytanych osób).

Czytaj też: Co drugi handlowiec był bez pracy w ciągu ostatnich 3 lat

Kandydaci a regiony Polski

Najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby mieszkające w województwie mazowieckim (25 proc.), śląskim (12 proc.), dolnośląskim (12 proc.), wielkopolskim (10 proc.) oraz małopolskim (10 proc.).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.