Global Steering w Opolu chce zatrudnić 200 osób

Nowy inwestor z branży motoryzacyjnej - amerykańska firma Global Steering Systems Europe, produkująca elementy układu kierowniczego - chce zatrudnić w przyszłym roku w Opolu 40 osób, a docelowo ponad 200.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Global Steering w Opolu chce zatrudnić 200 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 gru 2014 19:06


Członek zarządu spółki, Zbigniew Gorczyński poinformował, że rozpoczęcie budowy zaplanowano na styczeń 2015 roku, a rozpoczęcie produkcji w Opolu - na początku 2016 roku.

Opolski zakład ma mieć powierzchnię ok. 4,2 tys. metrów kwadratowych i powstanie na 2-hektarowej działce w opolskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - tuż obok istniejących już tam firm IFM Ecolink czy Pasta Food Company. Gorczyński relacjonował, że obecnie inwestycja jest na etapie projektowania i gromadzenia dokumentów koniecznych do uzyskania pozwolenia budowlanego.

Czytaj też: W których regionach kraju warto szukać pracy?

W Global Steering Systems w Opolu w najbliższych latach ma być zatrudnionych ponad 200 osób. W przyszłym roku przedsiębiorstwo chce znaleźć trzon kadry i zatrudnić na początek 40 ludzi.

Pierwsi pracownicy mają być szkoleni w Chinach i USA. - Do końca 2018 musimy osiągnąć pełną zdolność produkcyjną - dodał Gorczyński.

Wiceprezes Global Steering Systems Europe, David Schramm mówił z kolei, że zanim firma zdecydowała się na lokalizację fabryki w Opolu, oglądała kilka miejsc w Polsce. Podkreślił jednak, że w Opolu przedstawiciele spółki "poczuli się bardzo dobrze powitani" przez władze miasta i tych, którzy uczestniczyli w negocjacjach.

W opolskim zakładzie Global Steering Systems Europe produkowane mają być elementy i podzespoły układu kierowniczego samochodów wytwarzane obecnie w Stanach Zjednoczonych i eksportowane do Europy.

Czytaj też: Student ceni wyżej płacę niż doświadczenie. Dlaczego?

Firma rozmawiała już o potencjalnej współpracy m.in. z Politechniką Opolską oraz opolskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. - Chcemy mieć ludzi - zwłaszcza na kluczowe stanowiska - z dobrym wykształceniem technicznym. W przyszłości natomiast nasz produkt będzie wymagał ciągłego rozwoju, innowacji i wsparcia technicznego - zaznaczył Gorczyński.

Firma Global Steering Systems główną siedzibę ma w USA. Poza tym posiada zakład w Chinach, a tworzy kolejny w Brazylii. Do jej klientów należą takie marki jak Ford, General Motors, Chrysler czy Fiat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.