Global Steering w Opolu chce zatrudnić 200 osób

0 0
Global Steering w Opolu chce zatrudnić 200 osób

Nowy inwestor z branży motoryzacyjnej - amerykańska firma Global Steering Systems Europe, produkująca elementy układu kierowniczego - chce zatrudnić w przyszłym roku w Opolu 40 osób, a docelowo ponad 200.

Członek zarządu spółki, Zbigniew Gorczyński poinformował, że rozpoczęcie budowy zaplanowano na styczeń 2015 roku, a rozpoczęcie produkcji w Opolu - na początku 2016 roku.

Opolski zakład ma mieć powierzchnię ok. 4,2 tys. metrów kwadratowych i powstanie na 2-hektarowej działce w opolskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - tuż obok istniejących już tam firm IFM Ecolink czy Pasta Food Company. Gorczyński relacjonował, że obecnie inwestycja jest na etapie projektowania i gromadzenia dokumentów koniecznych do uzyskania pozwolenia budowlanego.

Czytaj też: W których regionach kraju warto szukać pracy?

W Global Steering Systems w Opolu w najbliższych latach ma być zatrudnionych ponad 200 osób. W przyszłym roku przedsiębiorstwo chce znaleźć trzon kadry i zatrudnić na początek 40 ludzi.

Pierwsi pracownicy mają być szkoleni w Chinach i USA. - Do końca 2018 musimy osiągnąć pełną zdolność produkcyjną - dodał Gorczyński.

Wiceprezes Global Steering Systems Europe, David Schramm mówił z kolei, że zanim firma zdecydowała się na lokalizację fabryki w Opolu, oglądała kilka miejsc w Polsce. Podkreślił jednak, że w Opolu przedstawiciele spółki "poczuli się bardzo dobrze powitani" przez władze miasta i tych, którzy uczestniczyli w negocjacjach.

W opolskim zakładzie Global Steering Systems Europe produkowane mają być elementy i podzespoły układu kierowniczego samochodów wytwarzane obecnie w Stanach Zjednoczonych i eksportowane do Europy.

Czytaj też: Student ceni wyżej płacę niż doświadczenie. Dlaczego?

Firma rozmawiała już o potencjalnej współpracy m.in. z Politechniką Opolską oraz opolskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. - Chcemy mieć ludzi - zwłaszcza na kluczowe stanowiska - z dobrym wykształceniem technicznym. W przyszłości natomiast nasz produkt będzie wymagał ciągłego rozwoju, innowacji i wsparcia technicznego - zaznaczył Gorczyński.

Firma Global Steering Systems główną siedzibę ma w USA. Poza tym posiada zakład w Chinach, a tworzy kolejny w Brazylii. Do jej klientów należą takie marki jak Ford, General Motors, Chrysler czy Fiat.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.