Gigant urośnie w Polsce o 50 proc. Praca w Accenture na wyciągnięcie ręki

Accenture stawia na rozwój w Polsce. Firma zajmująca się opracowywaniem nowych technologii dla biznesu chce zatrudnić 2,2 tys. osób. Kogo będą zatrudniać, gdzie, dlaczego stawiają na młodych, jak do nich docierają i czym ich kuszą? Między innymi o tym opowiadają w rozmowie z PulsHR.pl Jacek Borek i Mateusz Trojanowski z Accenture.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gigant urośnie w Polsce o 50 proc. Praca w Accenture na wyciągnięcie ręki

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

18 sie 2017 8:00


• Accenture planuje zatrudnić 2,2 tys. osób do końca 2018 r. Planowane są rekrutacje we wszystkich trzech obszarach - technologii, outsourcingu i doradztwie.

• Firma szuka głównie absolwentów studiów wyższych.

• Młodych kusi ciekawą pracą i unikatowymi projektami - to one są dla millenialsów najważniejsze.

• Zarobki nie są w stanie zatrzymać pracownika w firmie. - Jeśli ktoś dostanie wysoką pensję, ale będzie pracować przy „nudnym”, mało innowacyjnym projekcie, to prędzej czy później z niego zrezygnuje - komentuje Mateusz Trojanowski, szef marketingu rekrutacyjnego w Accenture.

*****

Accenture planuje zatrudnić 2,2 tys. osób w dość krótkim czasie, bo do końca 2018 r. Skąd wzięła się decyzja o rozwoju firmy w Polsce?

Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce: To, co pozwala nam na dynamiczny wzrost w Polsce, to ogromne zapotrzebowanie na nasze usługi. Polski Accenture opiera się na trzech filarach. Pierwszy i zarazem najważniejszy to technologie. W tym obszarze zatrudniamy ponad tysiąc osób. Drugi, a zarazem największy filar, to outsourcing liczący ponad 2 tys. pracowników. Kolejny obszar jest związany z usługami doradczymi. Wszystkie trzy filary intensywnie się rozwijają. Powiększenie zespołu o ponad 2 tys. pracowników to dla nas naturalny wzrost. To tempo, w którym rośniemy od kilku lat. Jeszcze w 2015 r. nasza załoga składała się z 2 tys. osób. Dzisiaj mamy ponad 4 tys. pracowników.

W którym obszarze będziecie najwięcej rekrutować?

J.B.: We wszystkich trzech obszarach mamy proporcjonalne tempo wzrostu, które chcemy utrzymać.

Kogo będziecie zatrudniać?

J.B. Prowadzimy szeroką rekrutację. Nie ukrywam jednak, że stawiamy głównie na absolwentów studiów wyższych. Zatrudniamy młodych, z którymi dzielimy się doświadczeniem i wiedzą. Większość menedżerów pracuje u nas wiele lat. Ja jestem tego przykładem – pracuję w Accenture od 22 lat. Co prawda przyjmujemy coraz więcej ludzi z doświadczeniem, jednak nadal stanowią oni mniejszość.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

15 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Crave 2018-01-10 19:35:17

Praca w Technology to byle co, obok outsourcingu (operations) najgorszy dzial gdzie dzialaja jak bodyshop, biora byle jakich pracownikow po firmach krzak czy Bpo/Ssc ktorzy nigdy nie dostaliby sie do konkurencji

bonzo 2017-09-14 16:55:53

biora mlodych po studiach bo beda pracowac za grosze. nikt normalny tam nie pojdzie jak nie dostanie gornych widelek na zachodnie standardy

Ech 2017-09-12 16:47:40

Szukają młodych, bo młodych łatwo można wytresować. Kiedyś to była rzeczywiście firma na czele peletonu. Teraz jedna jakich wiele. Dalej sporo i intensywnie się można nauczyć. Ale to firma coraz bardziej mocno multi-kulti - ostatnio idą w stronę minimum 50% kobiet (a tego tu w artykule nie ma).