Giełdy Papierów Wartościowych: Nowy prezes i zmiany w radzie nadzorczej w styczniu

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych ma wybrać 12 stycznia 2016 r. nowego prezesa oraz przeprowadzić zmiany w radzie nadzorczej giełdy - poinformowała w środę spółka w opublikowanych projektach uchwał na WZA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Giełdy Papierów Wartościowych: Nowy prezes i zmiany w radzie nadzorczej w styczniu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 gru 2015 16:22


Na początku grudnia prezes Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) Paweł Tamborski złożył rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 grudnia 2015 r. Resort skarbu zapowiedział jak najszybsze powołanie jego następcy.

"Decyzja ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Ministra Skarbu Państwa. W trosce o prawidłowe funkcjonowanie Giełdy Papierów Wartościowych oraz polskiego rynku kapitałowego, Ministerstwo Skarbu Państwa - jako akcjonariusz GPW - dołoży wszelkich starań o jak najszybszy wybór nowego Prezesa GPW" - podkreślało wówczas w oświadczeniu MSP.

Z kolei Tamborski, rezygnując z pełnionej funkcji, napisał w swoim oświadczeniu, że "giełda i rynek kapitałowy potrzebują dziś stabilności i przewidywalności".

"Polskie firmy powinny mieć łatwy dostęp do kapitału, żeby mogły się rozwijać i stanowić o sile polskiej gospodarki. Z mojego wieloletniego doświadczenia zawodowego wynika, że w relacjach zarząd spółki - akcjonariusze najważniejsze jest zaufanie. Nigdy nie byłem politykiem. W MSP pojawiłem się jako ekspert z rynku. Byłem dumny i dalej jestem, że swoje doświadczenia zawodowe mogłem wykorzystać dla Polski. Nie chciałbym dziś, aby giełda była uwikłana w gry polityczne" - podkreślił.

Tamborski został wybrany na prezesa GPW pod koniec czerwca 2014 roku. Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na to pod koniec lipca ub.r. Wcześniej od 2012 r. był wiceministrem skarbu. Od lat jest związany z rynkiem kapitałowym.

Od listopada 2010 r. do stycznia 2012 r. pełnił funkcję szefa bankowości inwestycyjnej w Wood & Company. W latach 2008-2010 pracował jako dyrektor zarządzający w Unicredit CAIB Securities w Londynie. W latach 1999-2007 pełnił funkcję członka zarządu, dyrektora generalnego odpowiedzialnego za bankowość inwestycyjną w Unicredit CA IB Poland.

W latach 1994-1999 był zatrudniony w CA IB Securities. W 1993-1994 pracował w Centralnym Biurze Maklerskim WBK na stanowiskach szefa transakcji giełdowych, oraz zastępcy dyrektora. W latach 1991-1993 był maklerem w Domu Maklerskim Banku Staropolskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.