Giełda pomoże osobom niepełnosprawnym wejść na rynek pracy

0 0
Giełda pomoże osobom niepełnosprawnym wejść na rynek pracy

W Krakowie rozpoczęła działalność Spółdzielnia Socjalna Giełda Pracy. Celem wykorzystującej najnowszą wiedzę z zakresu HR oraz innowacyjne środki technologiczne inicjatywy jest reintegracja zawodowa osób niepełnosprawnych i innych grup nieaktywnych zawodowo.

- Głównym polem działalności Spółdzielni Socjalnej Giełda Pracy jest pośrednictwo pracy, rekrutacja oraz doradztwo gospodarcze dotyczące grupy pracowników niepełnoprawnych i innych osób o utrudnionym dostępie do rynku pracy. Doradztwo to skierowane jest przede wszystkich do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W ten sposób chcemy wypełnić lukę na małopolskim rynku usług agencji zatrudnienia - dotychczas żadna firma, ani organizacja nie prowadziła takiej działalności. Dodatkowo planujemy szereg działań promocyjnych, popularyzujących aktywizację zawodową w środowisku osób niepełnosprawnych - mówi Karolina Serwańska, prezes Spółdzielni Socjalnej Giełda Pracy.

Czytaj też:  Osoby niepełnosprawne ciągle zderzają się ze stereotypowym myśleniem pracodawców

Tym, co wyróżnia usługi Spółdzielni Socjalnej Giełda Pracy jest stworzenie bazy danych osób niepełnosprawnych poszukujących zatrudnienia, a zamieszkałych na terenie małopolski. Jej powstanie przyczyni się do poprawy komunikacji między niepełnosprawnymi poszukującymi pracy a pracodawcami, a także zwiększy skuteczność działań na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Nowatorskim rozwiązaniem, które wprowadza Spółdzielnia, są usługi doradztwa gospodarczego wyspecjalizowanego w problematyce zatrudniania osób niepełnosprawnych. Spółdzielnia dysponuje również nowoczesnym systemem do zarządzania bazą danych, kontaktem i rozliczeniami z klientami. Dzięki temu możliwe jest znaczne usprawnienie procesu świadczenia usług oraz rozliczeń z pracodawcami i pracownikami.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.