Gdynia, praca: Firma DNV GL zatrudni około 200 osób

• Ok. 200 osób planuje zatrudnić w Gdyni firma DNV GL dostarczająca usługi klasyfikacji i certyfikacji systemów zarządzania.
• Firma ogłosiła rozszerzenie swojej działalności i otwarcie Globalnego Centrum Usług Wspólnych w Gdyni, do którego poszukuje pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdynia, praca: Firma DNV GL zatrudni około 200 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 maj 2016 17:01


Jak podano w środę, firma DNV GL mająca główną siedzibę w Norwegii, rozpoczęła w Gdyni (w Łużycka Office Park) budowę globalnego centrum wsparcia procesów biznesowych w zakresie finansów, księgowości operacyjnej, zarządzania zasobami ludzkimi, zamówień oraz zarządzania nieruchomościami.

Firma jest obecna na rynku trójmiejskim od 1972 r., głównie w zakresie wspierania sektora morskiego. Do istniejącego już w Gdyni Globalnego Centrum Usług IT dołączone ma być nowo budowane i pierwsze tego typu w firmie, centrum obsługujące finanse, operacyjną księgowość, procesy zarządzania zasobami ludzkimi, zamówienia oraz zarządzanie nieruchomościami.

Kierujący Globalnym Centrum Usług Wspólnych DNV GL, Thormod Fjell podał, że do końca przyszłego roku planowane jest zatrudnienie 150-200 osób. "Biorąc pod uwagę wysokiej jakości uczelnie wyższe w regionie wiem, że zatrudnimy w Gdyni kompetentnych pracowników" - dodał.

Czytaj też: Ile zarabia księgowy, a ile kierownik działu?

Nowym centrum w Gdyni pokieruje Aleksandra Czerwińska, która powiedziała, że firma poszukuje do pracy zmotywowanych osób o wysokich kompetencjach w dziedzinie finansów, księgowości korporacyjnej i administracji oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego.

Do końca przyszłego roku firma planuje zatrudnić 150-200 osób (fot.gdynia.pl) Do końca przyszłego roku firma planuje zatrudnić 150-200 osób (fot.gdynia.pl)

Ewa Żabińska-Socha z firmy DNV GL powiedziała, że znajomość drugiego języka obcego "będzie mile widziana". Poinformowała, że rekrutacja już trwa. Jeszcze w maju firma w ramach rekrutacji ma uczestniczyć w dwóch spotkaniach na Uniwersytecie Gdańskim. "Poszukujemy głównie absolwentów kierunków związanych z finansami, księgowością i zarządzaniem zasobami ludzkimi" - wyjaśniła.

Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk zaznaczył, że istotne jest, że tak ważny dla regionu inwestor zdecydował się na rozwój firmy w oparciu o potencjał lokalnych kadr.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.