GDDKiA szuka nowego szefa

Minister Infrastruktury i Rozwoju ogłosił nabór na stanowisko Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Kandydaci mogą zgłaszać się do 14 kwietnia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

GDDKiA szuka nowego szefa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

2 kwi 2015 15:28


MIR wymaga, aby przyszły szef GDDKiA posiadał co najmniej tytuł zawodowy magistra lub równorzędny, a także co najmniej sześcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzyletni na stanowisku kierowniczym.

Ponadto kandydaci powinni posiadać wykształcenie i wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości szefa GDDKiA. Poza standardowymi dokumentami, w naborze należy złożyć także koncepcję zarządzania GDDKiA.

Główne obowiązki generalnego dyrektora to przygotowanie, realizacja i nadzór nad inwestycjami drogowymi, w tym zadań finansowanych ze środków Unii Europejskiej, a także zarządzanie drogami krajowymi.

Od połowy lutego 2014 r. p.o. szefa GDDKiA jest Ewa Tomala-Borucka, która wcześniej kierowała katowickim oddziałem dyrekcji. Jej poprzednik, Lech Witecki, został odwołany na wniosek ówczesnej wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej.

Resort infrastruktury i rozwoju podał wówczas, że decyzja była wynikiem oceny całości działań podejmowanych przez poprzednie kierownictwo GDDKiA. Witecki pełnił obowiązki szefa GDDKiA przez blisko sześć lat.

Więcej czytaj na wnp.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.