wnp.pl

GDDKiA szuka nowego szefa

0 0
GDDKiA szuka nowego szefa
fot. PTWP

Minister Infrastruktury i Rozwoju ogłosił nabór na stanowisko Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Kandydaci mogą zgłaszać się do 14 kwietnia.

MIR wymaga, aby przyszły szef GDDKiA posiadał co najmniej tytuł zawodowy magistra lub równorzędny, a także co najmniej sześcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzyletni na stanowisku kierowniczym.

Ponadto kandydaci powinni posiadać wykształcenie i wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości szefa GDDKiA. Poza standardowymi dokumentami, w naborze należy złożyć także koncepcję zarządzania GDDKiA.

Główne obowiązki generalnego dyrektora to przygotowanie, realizacja i nadzór nad inwestycjami drogowymi, w tym zadań finansowanych ze środków Unii Europejskiej, a także zarządzanie drogami krajowymi.

Od połowy lutego 2014 r. p.o. szefa GDDKiA jest Ewa Tomala-Borucka, która wcześniej kierowała katowickim oddziałem dyrekcji. Jej poprzednik, Lech Witecki, został odwołany na wniosek ówczesnej wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej.

Resort infrastruktury i rozwoju podał wówczas, że decyzja była wynikiem oceny całości działań podejmowanych przez poprzednie kierownictwo GDDKiA. Witecki pełnił obowiązki szefa GDDKiA przez blisko sześć lat.

Więcej czytaj na wnp.pl.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.