Gdański oddział firmy Kainos zmienia biuro i zwiększa zatrudnienie

0 0

Gdańskie biuro irlandzkiej firmy Kainos powiększa zespół. Do 2017 roku chce zatrudniać łącznie 250 osób.

Gdański oddział firmy Kainos zmienia biuro i zwiększa zatrudnienie
fot.kainos.pl

Oddział irlandzkiej firmy Kainos zajmujący się tworzeniem aplikacji dla służby zdrowia, firm z branży finansowej oraz sektora publicznego powiększa zespół. Już teraz, w gdańskim oddziale pracuje 150 osób, do 2017 roku Kainos chce mieć na pokładzie w Gdańsku łącznie 250 osób. Wraz z rozwojem gdańskiego zespołu, firma zapowiedziała zmianę biura. Od grudnia tego roku siedzibą firmy będzie Tryton Business House w Gdańsku.

- Gdańskie biuro firmy Kainos rozwija się bardzo dynamicznie w ślad za rozwojem całej firmy. Staliśmy się rozpoznawalną firmą o reputacji miejsca gwarantującego rozwój osobisty i profesjonalny pracowników. Z ponad 150 osobami nasze obecne biuro przestało być wystarczające. Zdecydowaliśmy się na Tryton, ze względu na centralną lokalizację i bliskość centrum miasta, tak by nasi pracownicy mieli dostęp do wszelkich udogodnień – mówi Szczepan Sakowicz, dyrektor gdańskiego biura Kainos

Już teraz firma zapowiedziała, że docelowo zajmować będzie 2 górne kondygnacje (9 i 10 piętro) powstającego biurowca w pobliżu stacji SKM Gdańsk Główny. Dla pracowników ceniących sobie aktywność sportową zaplanowano wiele udogodnień, jak rowerownia, prysznice czy pokój fitness. Z kolei fani gier komputerowych w przerwie lunchowej będą mogli pograć na Playstation, Xbox’ie czy też w piłkarzyki.

- Bardzo się cieszymy, iż Tryton pozyskał tak znakomitego najemcę jakim jest firma Kainos Software Poland. Dogodna lokalizacja, nowoczesne i bardzo dobrze doświetlone naturalnym światłem powierzchnie biurowe stworzą wyjątkowe środowisko pracy dla zwiększającego się zespołu pracującego przy innowacyjnych projektach. Tryton wpisuje się w ogólnoświatowy trend powrotu najemców do centrum miasta, umożliwiając zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym (work-life balance) – mówi Kornelia Łukaszewska, leasing manager w firmie Echo Investment

Kainos zatrudnia obecnie ok. 700 osób na całym świecie, które pracują w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Polsce. W najbliższym czasie firma poszukiwać będzie specjalistów od infrastruktury, DevOps’ów, testerów i pracowników działów administracyjnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.