Gdańsk: pracę w fabryce opraw oświetlenia ledowego znajdzie kilkaset osób

W Gdańsku uroczyście otwarto fabrykę produkującą oprawy oświetlenia ledowego. W zakładzie pracuje już ponad 30 osób, a jego zdolności produkcyjne pozwalają na zatrudnienie ok. 400. W uroczystości uczestniczył m.in. wicepremier Janusz Piechociński.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdańsk: pracę w fabryce opraw oświetlenia ledowego znajdzie kilkaset osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 maj 2013 9:45


Fabryka SILED (System Inteligentnego Oświetlenia Ledowego) należy do grupy kapitałowej Techno-Service.

System Inteligentnego Oświetlenia Ledowego może mieć zastosowanie zewnętrzne i wewnętrzne (drogi, ulice, parkingi, parki, place składowe i hale przemysłowe). Powstał w biurze rozwojowym spółki w Gdańsku, współpracującym z Politechniką Gdańską i Akademią Sztuk Pięknych.

Nowa linia technologiczna do produkcji opraw oświetleniowych powstała dzięki funduszom unijnym. "Zakończyliśmy prace badawcze, mamy produkty.

Do tej pory mieliśmy zdolność produkcji małych ilości, a teraz dzięki nowej linii jesteśmy w stanie dostarczać duże ilości profesjonalnego produktu" - wskazał prezes SILED Radosław Mioduski.

Zdolność produkcyjna linii szacowana jest na ok. 50 tysięcy opraw oświetleniowych rocznie. Mioduski powiedział, że w ciągu minionego około roku spółce udało się sprzedać ok. 1,5 tys. opraw oświetleniowych. Najczęściej kupowały je instytucje prywatne np. do hal magazynowych i stacji benzynowych.

Prezes szacuje, że "boom na rynku oświetleniowym, zwłaszcza w nowoczesnej technologii, może być ok. 2015 roku". Przyznał, że spółka planuje sprzedawać swoje produkty nie tylko na rynku polskim, ale też na rynkach zagranicznych.

Minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział dziennikarzom, że "politechnika i przedsiębiorcy zrobili coś, co otwiera nam drzwi do nowej epoki gospodarki światowej". "Teraz chodzi o to, żeby z niszowego produktu na rynku krajowym zrobić konkurencyjny produkt, który (...) będzie sprzedawał jak najwięcej polskiej myśli technicznej na rynki globalne" - dodał.

Techno-Service posiada ponad 50-letnią historię; swoją działalność firma rozpoczęła jako Studenckie Przedsiębiorstwo Wytwórczo-Produkcyjne; od 1960 r. funkcjonuje jako Studencka Spółdzielnia Pracy Techno-Service. Świadczy m.in. usługi porządkowe i remontowe, specjalistyczne związane z kierunkami studiów. Z informacji Spółdzielni wynika, że dotychczas pracę podejmowało w niej ponad 200 tys. studentów.

Od 2007 r. funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa Techno-Service. Zatrudnia ponad 700 pracowników etatowych i daje pracę ponad 10 tys. pracownikom czasowym rocznie. Roczny obrót wynosi 90 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.