Fuzja giełd w Londynie i Frankfurcie: LSE połączy się z Deutsche Boerse. Będą zwolnienia

Giełda London Stock Exchange Group (LSE) podała, że zbliżające się połączenie LSE z niemiecką giełdą Deutsche Boerse, pociągnie za sobą konieczność redukcji zatrudnienia nawet o 1,250 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fuzja giełd w Londynie i Frankfurcie: LSE połączy się z Deutsche Boerse. Będą zwolnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

2 cze 2016 12:30


Ogłoszone w marcu połączenie dwóch ważnych rynków - giełd w Londynie i Frankfurcie - ma zostać sfinalizowane do końca 2016 r. lub na początku 2017 r.

LSE zwróci się na początku lipca do swoich udziałowców o zaaprobowanie połączenia giełd. Powstanie w ten sposób jedna z największych giełd papierów wartościowych na świecie, o łącznej kapitalizacji rynkowej na poziomie 21 miliardów funtów.

W ciągu 5 najbliższych lat LSE może, po połączeniu, zredukować swoje obecne koszty rocznie o 250 mln funtów, w ciągu 3 lat najbliższych lat - 160 mln funtów.

Łącznie giełdy mogą zaoszczędzić 450 mln euro rocznie (354 mln funtów), co stanowi 20 proc. łącznych kosztów operacyjnych obu tych rynków w 2015 r., na poziomie 2,2 miliarda euro.

Zarówno LSE jak i Deutsche Boerse zatrudniają obecnie po ponad 5.000 pracowników. Do LSE należy już giełda w Mediolanie - Borsa Italiana.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.