Fundusz Indigo Partners zainteresowany PLL LOT

0 0
Fundusz Indigo Partners zainteresowany PLL LOT
Fundusz Indigo Partners mógłby wyłożyć 70 mln USD w ramach transakcji (fot.PTWP)

Fundusz Indigo Partners chce zainwestować w PLL LOT i sfinansować rozwój spółki.

Fundusz Indigo Partners jest zainteresowany inwestycją w Polskie Linie Lotnicze LOT i prowadzi rozmowy w tej sprawie z Ministerstwem Skarbu Państwa (MSP) oraz zarządem spółki, podał "Puls Biznesu" powołując się na nieoficjalne źródła.

Indigo chce zainwestować w LOT70 mln USD

- Fundusz chce zainwestować w LOT i sfinansować rozwój spółki. Jeśli Ministerstwo Skarbu Państwa podpisze z funduszem list intencyjny, zaczną się negocjacje ostatecznej umowy inwestycyjnej. Jej przedmiotem nie będzie sprzedaż akcji, lecz podniesienie kapitału. Indigo jest gotowy zainwestować w LOT w różnej formie nawet kilkaset milionów złotych – powiedział rozmówca gazety.

Zdaniem gazety, fundusz mógłby wyłożyć 70 mln USD w ramach transakcji.

W negocjacje, które trwają od kilku miesięcy, zaangażowane jest MSP, zarząd LOT-u i doradca, firma Rothschild, podaje także "Puls Biznesu".

Tysiące miejsc pracy w ciągu pięciu lat

Zdaniem rozmówców gazety, fundusz chce, by Warszawa stała się głównym portem przesiadkowym dla Europy Środkowej i Wschodniej. W ciągu pięciu lat w LOT i spółkach okołolotniczych mogłoby powstać kilka tysięcy miejsc pracy.

W związku z tym, że większościowym właścicielem PLL LOT może być jedynie podmiot z Unii Europejskiej, w transakcji ma wziąć udział tak podmiot, współpracujący z Indigo Partners. Skarb Państwa ma pozostać udziałowcem linii lotniczej, ale nowi inwestorzy chcą zagwarantować sobie możliwość dokupienia pozostałych akcji, twierdzą także źródła gazety.

Przedstawiciel Indigo Partners odmówił komentarza w tej sprawie. MSP potwierdziło jedynie, że prowadzi analizy, które mają na celu zdefiniowanie ścieżki przekształceń własnościowych PLL LOT i znalezienie optymalnego z punktu widzenia skarbu państwa scenariusza rozwoju spółki, którego elementem powinno być pozyskanie partnera strategicznego.

Indigo Partners to fundusz specjalizujący się w inwestycjach w branży trasportu lotniczego. Jest inwestorem węgierskiej taniej linii Wizz Air.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.