Fujitsu Global Delivery Center Poland otworzy oddział w Katowicach. Będzie praca w branży IT

Fujitsu Global Delivery Center Poland w lipcu otworzy swój drugi oddział w Polsce. Mieścić będzie się on w Katowicach. W związku z tym firma planuje w najbliższych miesiącach zatrudnić około 200 specjalistów do różnych zadań w IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fujitsu Global Delivery Center Poland otworzy oddział w Katowicach. Będzie praca w branży IT

PODZIEL SIĘ


Autor: MIW

12 mar 2018 11:50


Global Delivery Center Poland jest częścią sieci ośmiu GDC na świecie (japońska firma wspiera klientów w ponad 100 krajach). W Polsce do tej pory firma posiadały tylko jeden oddział - w Łodzi. Jak mówi Piotr Jankowski, dyrektor zarządzający Fujitsu Global Delivery Center Poland ambitne plany rozwoju wymagają, aby do zespołu dołączyli eksperci z kolejnego miasta.

- Po serii analiz wybraliśmy Katowice. Śląsk, jako miejsce skupiające talenty w branży i firmy IT, pozwoli nam jeszcze bardziej się rozwijać - mówi Piotr Jankowski.

- Decyzja firmy Fujitsu o wybraniu naszego miasta na miejsce swojej nowej inwestycji jest niezbitym dowodem na to, jak silną marką na mapie inwestycyjnej są Katowice - cieszy się Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Katowicki oddział Fujitsu Global Delivery Center Poland mieścić się będzie w KTW I -biurowcu w samym centrum Katowic, tuż obok tamtejszej Strefy Kultury. Fujitsu będzie największym najemcą pierwszego budynku KTW.

Jak informuje firma, w ciągu kilku kolejnych miesięcy Fujitsu planuje zatrudnić około 200 specjalistów do różnych ról IT (w czterech liniach biznesowych tj. Research & Development and Business Application Services, Remote Infrastructure Management, Service Desk i Service Management). Rekrutacja już się rozpoczęła. Aplikować można m.in. poprzez utworzoną na potrzeby otwarcia centrum stronę www.czasnazdolnyslask.pl.

Fujitsu Global Delivery Center Poland to nie pierwsza renomowana, która wybiera Katowice ze względu na dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz potencjał rozwoju branży IT. Kilka lat temu swoje Centrum Dostarczania Usług uruchomił tutaj IBM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.