Fru.pl kusi informatyków rekrutacją w tunelu aerodynamicznym

0 0
Fru.pl kusi informatyków rekrutacją w tunelu aerodynamicznym
/fot. skeeze - pixabay.com

Fru.pl postawił na nietypową akcja rekrutacyjna. Zamiast zwyczajowych rozmów kwalifikacyjnych spółka postanowiła zaprosić kandydatów na programistów do… tunelu aerodynamicznego.

Fru.pl to polski serwis rezerwacji biletów lotniczych i hoteli, obecny na rynku od przeszło 8 lat, działający również w Rumunii, Wietnamie i na Ukrainie. W tej chwili firma planuje rozpocząć działalność jednocześnie na kolejnych 10 rynkach na całym świecie.

- Szukamy programistów, którym już na początku chcemy pokazać, praca w naszym zespole to nie tylko mnóstwo wyzwań każdego dnia ale także dobra zabawa – mówi Krzysztof Węcławowicz z Fru.pl

– Zapraszamy programistów PHP do udziału we Flyhackers Recruitment Challenge. We współpracy z DevSKiller, platformą online wspomagającą rekruterów w weryfikowaniu umiejętności programistów w określonych językach programowania, frameworkach i bibliotekach, przygotowaliśmy zadania z PHP, w których kandydaci będą mogli udowodnić swoje umiejętności. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się na stronie konkursu i wypełnić test - dodaje.

Czytaj też: 8 tys. zł za polecenie programisty. Tak o informatyków walczy GFT Polska

Najlepsi zostaną zaproszeni na wielki finał, który odbędzie się w najszybszym tunelu aerodynamicznym na świecie. Nagrodą główną będzie oferta pracy we Fru.pl oraz lot w tunelu z prędkością 310 km/h.

Skąd taki pomysł na akcję rekrutacyjną? – Fru.pl to wyjątkowe miejsce dla programistów i przedsmak tego chcemy dać naszym pracownikom już na samym początku – mówi przedstawiciel firmy.
- Poszukujemy prawdziwych talentów i pasjonatów, a jednocześnie ludzi, którzy rozumieją, że praca programisty może być ciekawym wyzwaniem. To chyba najlepiej tłumaczy, dlaczego zdecydowaliśmy się zorganizować akurat w takim miejscu finał - dodaje.

IT w branży podróżniczej

Chociaż firma działająca na rynku podróży lotniczych może nie kojarzyć się w pierwszej chwili z technologiami i programowaniem, to jednak tylko pozory. Jak podkreślają przedstawiciele Fru.pl, jest to świetne miejsce dla programistów.

- Wiele lat temu zdecydowaliśmy się nie korzystać z zewnętrznych rozwiązań i stworzyć własną witrynę i wyszukiwarkę. Teraz, z perspektywy czasu, możemy stwierdzić, że był to dobry wybór. Dzięki temu mamy pełną dowolność w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, funkcjonalności oraz narzędzi – mówi Krzysztof Węcławowicz.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Podoba mi się ten pomysł. Szkoda, że nie studiowałem informatyki tylko ekonomię. Z chęcią polatałbym w tunelu aerodynamicznym. żeby doznać tej przyjemności muszę pojechać do Leszna i polatać na własny koszt.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.