Flint Group ulokuje działy wsparcia biznesu w Łodzi. Będą nowe miejsca pracy

Flint Group otworzy w Łodzi nowy oddział. Firma planuje zwiększyć zatrudnienie o kilkadziesiąt osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Flint Group ulokuje działy wsparcia biznesu w Łodzi. Będą nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 maj 2015 12:27


Firma Flint Group - producent farb drukarskich - otworzy w Łodzi oddział, w którym ulokuje działy wsparcia biznesu. W najbliższym czasie firma planuje zwiększyć zatrudnienie w biurze w Łodzi i laboratorium kolorystycznym w Konstantynowie Łódzkim o kilkadziesiąt osób.

Pierwszy oddział Flint Group Polska wraz z globalnym centrum kolorystycznym znajduje się w Konstantynowie Łódzkim. W czerwcu mają zostać otwarte biura w Łodzi, w którym ulokowane zostaną działy wsparcia biznesu. Obecnie firma zatrudnia ponad 150 osób, m.in. laborantów, techników, sprzedawców, pracowników produkcji i działów wsparcia biznesu.

Pracę znajdzie kilkadziesiąt osób

- W najbliższym czasie planujemy zwiększyć zatrudnienie o kilkadziesiąt osób - zapowiada dyrektor finansowy Flint Group Polska Przemysław Herman.

Z konstantynowskiej siedziby do biurowca przy al. Piłsudskiego w Łodzi przeniesieni zostaną specjaliści z zakresu księgowości i finansów, obsługi klienta oraz zarządzania bazami danych. Zespół zostanie uzupełniony o finansistów i księgowych. Firma poszukuje pracowników na takie stanowiska jak: główny księgowy, kontroler finansowy, specjalista ds. podatków.

Zapowiada także zatrudnienie kolejnych laborantów do konstantynowskiego oddziału. W sumie w obu oddziałach zatrudnienie ma znaleźć kilkadziesiąt osób; firma nie ujawnia konkretnej liczby nowych pracowników.

Flint Group to jeden ze światowych liderów branży poligraficznej, producent farb drukarskich z centralą w Luksemburgu. Firma posiada 140 oddziałów na całym świecie, które zatrudniają łącznie 6800 osób.

Polski oddział specjalizuje się w dystrybucji i serwisie technicznym produktów w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2011 r. w Konstantynowie Łódzkim stworzono unikalne w światowej skali laboratorium kolorystyczne - Global Colour Centre (GCC), z którego rozwiązań korzystają klienci firmy z ponad 40 krajów świata. Ośrodek stanowi także bazę badawczo-rozwojową dla całej Grupy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.