Firmy zainwestuję w strefę 46 mln zł i utworzą 39 nowych miejsc pracy

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał pięć kolejnych zezwoleń na działalność gospodarczą w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. W tym roku może paść rekord pod względem inwestycji w SSE.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy zainwestuję w strefę 46 mln zł i utworzą 39 nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

3 cze 2014 16:14


Nowe firmy zainwestuję łącznie 46 mln zł i utworzą 39 nowych miejsc pracy. Inwestycje zostaną przeprowadzone w Zatorze, Niepołomicach oraz Trzebini.

- Cieszę się, że z ulg podatkowych w strefie będą mogły skorzystać polskie, małe i średnie firmy i że w ten sposób możemy się przyczynić do ich rozwoju - mówi Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT.

W Zatorze firma Protech podejmie drugą już inwestycję w strefie. Firma postawi nową halę i wyposaży ją w urządzenia do obróbki metalu. Wartość inwestycji to 20 mln zł. W podstrefie w Niepołomicach zainwestują spółki Frapol oraz Allpro. Pierwsza z nich planuje budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni ok. 16 tys. m2 i wyposażenie jej w nowoczesne maszyny i urządzenia produkcyjne. Allpro zajmuje się produkcją i przetwórstwem szkła różnymi metodami, a także produkcją dla budownictwa. Firma wyłoży 6 mln zł. Frapo zamierza produkować osprzęt systemów wentylacji i klimatyzacji. W tym przypadku nakłady wyniosą 15 mln zł.

Unimetal Recycling, firma odzyskująca metale szlachetne używane w produkcji katalizatorów samochodowych, zainwestuje 2 mln zł w podstrefie w Trzebini. W tym samym miejscu przedsiębiorstwo Strobos planuje natomiast budowę nowego zakładu, w którym produkowane będą lampy ostrzegawcze. Tu inwestycja także pochłonie 2 mln zł.

W tym roku Krakowski Park Technologiczny wydał 14 zezwoleń na działalność. - Spodziewamy się, że w tym roku wprowadzimy do strefy ponad 40 firm - mówi Wiesława Kornaś-Kita, prezes zarządu KPT. Dla strefy byłby to wynik rekordowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.