Firmy z USA przyjmą polskich studentów na staż

- Czternastu studentów z Polski wyjedzie na płatne wakacyjne staże do firm w Stanach Zjednoczonych. W Warszawie zainaugurowano tegoroczną edycję programu Polsko-Amerykańskiej Inicjatywy Stażowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy z USA przyjmą polskich studentów na staż

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 cze 2014 10:47


Program jest wspólnym przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW) oraz Ambasady USA w Polsce.

"To już jest czwarta edycja Polsko-Amerykańskiej Inicjatywy Stażowej, programu, który umożliwia polskim studentom odbywanie wakacyjnych staży w renomowanych firmach amerykańskich" - mówił podczas inauguracji prezes PAFW Jerzy Koźmiński.

Podczas uroczystości głos zabrał również ambasador USA w Polsce Stephen Mull. "Dziś wysyłamy na praktyki wakacyjne do Stanów Zjednoczonych czternastu młodych i utalentowanych polskich zawodowców" - powiedział. Zwracając się do laureatów zaznaczył: "Będziecie mieli pracować w dynamicznych korporacjach (...) Będziecie zanurzeni w amerykańską kulturę biznesu i będziecie mogli z bliska śledzić dzień w dzień sposób działania wielkich firm. To wielka szansa".

Czytaj też: Staż i praktyka w Polsce? To wciąż parzenie kawy za wpis w indeksie

Mull zwrócił uwagę, że w ciągu 25 lat wolności w Polsce firmy amerykańskie wspierały polski biznes i inwestowany w polską gospodarkę. "Na początku lat 90. zaczynały od skromnych inwestycji na mniejszą skalę, ale szybko zauważyły potężny potencjał rozwoju tutaj, w Polsce (...). Jak dotąd w Polsce zainwestowało już ponad 300 firm amerykańskich. One stworzyły ponad 200 tys. miejsc pracy w przeróżnych sektorach - od usług i handlu zagranicznego po produkcję. Biznes amerykański może być dumny z transformacji gospodarczej Polski" - podkreślał ambasador.

Jerzy Koźmiński wyjaśnił, że do tej pory w czterech edycjach programu wyróżniono ponad 70 studentów. "Są to osoby wyróżniające się bardzo dobrymi wynikami w nauce, bardzo dobrze mówiące po angielsku i - co nie mniej istotne - zaangażowane w pracę społeczną" - mówił.

Oferta stażów w USA jest skierowana przede wszystkim do uczestników dwóch programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych oraz studentów-wolontariuszy programu "PROJEKTOR-wolontariat studencki". Jak podał Koźmiński, program stypendiów pomostowych objął już swoim zasięgiem blisko 20 tys. osób na terenach wsi i małych miast.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.