Firmy z sektora IT stworzą ponad 50 miejsc pracy

Dwie krajowe firmy z sektora informatycznego zatrudnią ponad 50 pracowników w swych nowych przedsięwzięciach biznesowych, które powstaną na terenie Tarnowskiego Klastra Przemysłowego. Negocjacje z kolejnymi pięcioma inwestorami są na etapie listów intencyjnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy z sektora IT stworzą ponad 50 miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 sty 2015 16:28


Jak poinformował prezes TKP Rafał Działowski podczas piątkowej konferencji prasowej, wśród inwestorów, którzy zdecydowali się na inwestycje w Tarnowie są firma informatyczna Sfinnova oraz firma SecurePro, która zajmuje się bezpieczeństwem informacji i systemów informatycznych. Pierwsza z nich zapowiedziała stworzenie co najmniej 40 miejsc pracy, a druga - co najmniej 11.

"Procesy rekrutacyjne rozpoczną się w kwietniu tego roku" - zapowiedział Działowski.

Według niego siedziba firm w Tarnowie będzie się mieścić w remontowanym właśnie budynku dawnej szkoły przy ul. Kochanowskiego. W przyszłości zlokalizowane mają tam zostać kolejne inwestycje z sektora IT i call-center.

Prezes Działowski zapowiedział, że w końcowej fazie negocjacji znajdują się rozmowy z pięcioma innymi podmiotami zainteresowanymi zlokalizowaniem swoich biznesów w Tarnowie. Wśród nich jest m.in. Grupa DataContact, która planuje uruchomienie tam call-center. Na początek powstanie 150 stanowisk pracy, a docelowo - do 220.

"W trakcie negocjacji są jeszcze dwie firmy z sektora IT oraz dwie reprezentujące sektor logistyczny i mechatronikę. Liczymy, że w najbliższym czasie będą podpisywane umowy" - dodał.

Jak zauważył zaangażowany w negocjacje poseł PO Robert Wardzała, takich miast średniej wielkości jak Tarnów, które próbują ściągnąć do siebie inwestorów i stworzyć nowe miejsca pracy jest wiele w Polsce. "Ta walka dość mocno trwa" - ocenił.

"Każde działanie rozwiązujące problem braku pracy jest bardzo potrzebne. Część mieszkańców Tarnowa z tego powodu decyduje się na emigrację, a my chcemy żeby miasto to nie wyludniało się, żeby młodzież, która kończy studia znalazła tu godne warunki do życia" - zaznaczył.

Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie bezrobocie we wschodniej części Małopolski należy do najwyższych w regionie. Na koniec listopada 2014 r. wynosiło ono od 9,3 proc. w Tarnowie do 12,9 proc. w powiecie tarnowskim i 16,8 proc. w powiecie dąbrowskim. W całej Małopolsce stopa bezrobocia wyniosła 9,7 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.