Firmy z sektora Business Process Outsourcing szukają specjalistów

0 0
Firmy z sektora Business Process Outsourcing szukają specjalistów
Olsztyn liczy na nowe firmy z branży outsourcingowej (fot. facebook.com/citi)

W Olsztynie, stolicy województwa warmińsko-mazurskiego trwa właśnie nabór specjalistów do centrum serwisowego Citi Group, a kolejne firmy z sektora Business Process Outsourcing szykują się do rozpoczęcia działalności.

W Olsztynie działa przeszło 23 tys. firm i jednostek gospodarczych. Jednocześnie dynamicznie spada tam bezrobocie, które na koniec listopada 2015 roku wynosiło 5,7 proc., podczas gdy w całym województwie warmińsko-mazurskim wynosiło 15,9 proc. Prezydent Olsztyna podkreśla, że cały czas następuje napływ kapitału do miasta. Dodaje, że trwają rozmowy na temat możliwości tworzenia nowych miejsc pracy i przyciągnięcia firm z branży BPO, outsourcingu.

W Olsztynie rozwija się branża BPO

- Mamy odpowiednią ilość powierzchni biurowych, 40 tys. mkw. Cena za metr kwadratowy to od 9 do 11 euro, a więc dużo taniej niż w innych miastach. Ponadto Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ma prawie 30 tys. dobrze przygotowanych studentów chętnych do pracy, kreatywnych i ze znajomością języków obcych. Liczymy, że branża BPO na pewno będzie się u nas rozwijała - wyjaśnia prezydent Olsztyna.

Obecnie Citi Group w branży BPO zatrudnia w Olsztynie przeszło tysiąc osób i prowadzi rekrutację kolejnych specjalistów.

Będą kolejne nabory

Rusza też inna firma z tej branży. - Jest to firma mała, dopiero rozpoczynająca swoją działalność w tej branży, z Irlandii. Obszar jej działalności to m.in. rozliczanie przelotów pasażerskich - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

- Cieszymy się, że taka firma u nas jest. Są inne firmy, chociażby Transkom - szwedzka firma, która zatrudnia prawie 500 osób w naszym mieście, a więc rynek BPO już u nas działa. Jestem przekonany, że nadal będzie się rozwijał - dodaje prezydent.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.