Firmy z Doliny Krzemowej przyjmują do pracy nawet 16-latków

0 0
Firmy z Doliny Krzemowej przyjmują do pracy nawet 16-latków

Łowienie talentów do Doliny Krzemowej jest tak dużym priorytetem, że firmy w niej działające sięgają po coraz młodszych. LinkedIn już dwa lata temu uruchomił program praktyk letnich wśród licealistów. Teraz na taki krok zdecydował się Facebook.

Kiedy 17-letni Michael Sayman miesiąc temu pierwszy raz przyszedł do Facebooka na praktyki letnie, firma rozwinęła przed nim czerwon dywan - podaje "Bloomberg". Sayman został również zaproszony na osobiste spotkanie z szefem Facebooka, Markiem Zuckerbergiem. Na spotkanie zabrał ze sobą mamę.

- Kiedy dostałem maila, że Zuckerberg, chce się ze mną spotkać osobiście, musiałem sprawdzić, czy ktoś sobie ze mnie nie żartuje - mówi 17-letni absolwent liceum w Miami.

Facebook wyłowił Saymana w sieci. Okazało się, że opracował on mobilną grę społecznościową 4Snaps, która zdobyła już serca 500 tys. graczy. Polega ona na tym, że ludzie robią cztery zdjęcia, i wysyłają je do innych użytkowników jako podpowiedź w odgadnięciu jednego słowa.

Właśnie takich talentów jak Sayman, czy Nick D`Aloisio zalożyciel startup`u Summly Ltd., który już jako 17-latek został milionerem (po tym jak jego talent odkryła firma Yahoo! wykorzystując opracowaną przez niego aplikację mobilną) - potrzebują firmy z Doliny Krzemowej.

Swego czasu Peter Thiel, jeden z inwestorów Facebooka, płacił nawet ludziom przed 20. rokiem życia 100 tys. dolarów, by rzucili szkołę i zajęli się realizacją swoich pasji w biznesie. To właśnie na tym zależy graczom, z Doliny Krzemowej - aby młodzi ludzie rozwijali swoje talenty, a po skończeniu edukacji decydowali się na rozkręcanie własnych, kreatywnych biznesów.

Zatrudniając jednak młodego człowieka na staż firmy muszą liczyć się z pewnymi trudnościami. Kiedy startup Airbnb chciał zatrudnić 16- letniego Davida Kramera, musiał najpierw zdobyć dla niego zgodę na pracę. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest również zgoda rodziców. Dlatego też, mama Michaela Saymana poleciała z synem do siedziby Faceeboka, by zobaczyć, w jakich warunkach będzie pracował jej syn.

- Jedzenia mają pod dostatkiem i wiele rzeczy za darmo. Jedyny co muszą zrobić, to skupić się i pracować - miała powiedzieć po wizycie w firmie mama Michaela.

A sam Michael? Już zapowiedział, że jeśli po wakacjach Facebook zaproponuje mu stałą pracę, to na pewno przyjmie ofertę. A studia? Mogą poczekać...

Nic dziwnego, że nie chce mu się opuszczać kalifirnijskiej Doliny Krzemowej. Oprócz niemałych zarobków (średnio 6 tys. miesięcznie oferuje się stażystom firm technologicznych) można sobie też zrobić selfie np. z szefem Apple. Jedną taką fotkę Sayman już ma.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.