Firmy wysokich technologii dały pracę ponad stu specjalistom

0 0
Firmy wysokich technologii dały pracę ponad stu specjalistom
fot.zespol-inkubatorow.pl

Firmy wchodzące w skład poznańskiego Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii dały pracę ponad stu specjalistom - naukowcom i osobom zajmującym się innowacjami. Podsumowano dwa lata działania Zespołu Inkubatorów.

Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii (ZIWT) jest częścią Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT). ZIWT to największy kompleks laboratoryjny dla firm w Wielkopolsce. W ciągu dwóch lat powstało w nim 25 przedsiębiorstw i 13 start-upów. Pracę w ZIWT znaleźli m.in. biotechnolodzy, chemicy i informatycy. Budowa ZIWT kosztowała prawie 80 mln zł.

Jak powiedział dyrektor PPNT prof. Bogdan Marciniec, ZIWT jest miejscem dla małych firm, które nie mają pieniędzy na zbudowanie własnych laboratoriów. "Pomagamy tym, którzy mają najlepsze pomysły. Dajemy laboratoria i wsparcie kapitałowe" - dodał prof. Marciniec.

Czytaj też: Technopark rekrutuje firmy do nowych budynków

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wendel powiedziała, że poznański Park jest jednym z dwóch najlepszych w Polsce. "Chcemy żeby parki świadczyły profesjonalną obsługę dla przedsiębiorców i pomagały w komercjalizacji prac badawczych. Mamy kłopot z mariażem biznesu i nauki. Parki wydają się być naturalnym miejscem, gdzie ta współpraca może się świetnie rozwijać - dodała.

Wendel przypomniała, że w nowej perspektywie unijnej Polska będzie miała blisko 10 mld euro na komercjalizację prac badawczych i rozwojowych oraz ok. 5 mld euro na podnoszenie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny powstał w 1995 r. i był pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Jest prowadzony przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W Parku pracuje ok. 350 osób, działa ponad 80 firm oraz kilka centrów badawczych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.