Firmy wolą szukać pracowników na własną rękę

W ostatnim czasie wzrosła chęć przedsiębiorstw do poszukiwania pracowników na własną rękę. Aż 63 proc. firm samodzielnie publikowało w serwisie swoje oferty pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy wolą szukać pracowników na własną rękę

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl/pr

dlahandlu.pl

26 mar 2015 11:20


Zlecając proces rekrutacji firmie zewnętrznej, nie do końca mamy wpływ na wybór przedstawionych nam kandydatów. W przypadku popularnych stanowisk, na które aplikuje wielu kandydatów, taka selekcja wydaje się dobrym rozwiązaniem. Jednak w przypadku stanowisk specjalistycznych, firmy wolą same podejmować decyzje o wyborze lub odrzuceniu kandydata. Decydenci w firmie mogą też podejmować decyzje na bieżąco, np. zaakceptować wynagrodzenie wyższe, niż zakładane na początku widełki płacowe, jeśli stwierdzą, że kandydat jest tego wart. Mają też możliwość zwrócenia uwagi na elementy dodatkowe zawarte w dokumentach aplikacyjnych.

Czytaj też: Astrolog, wróżka, a nawet wariograf. Oto nietypowe pomysły na rekrutację

Obecni pracownicy, zwłaszcza młodzi, potrafią bardzo często zmieniać zatrudnienie. Jeśli dojdą do wniosku, że dane stanowisko czy obowiązki nie do końca pokrywają się z ich oczekiwaniami – po prostu rezygnują. Dla pracodawcy, który przeprowadził wcześniej kosztowny i czasochłonny proces rekrutacyjny w celu znalezienia pracownika, wszystko zaczyna się od nowa. Firma nie może nawet skorzystać z odrzuconych wcześniej kandydatów, gdyż najczęściej znaleźli już zatrudnienie w innym miejscu. Poszukuje więc możliwości szybszych i mniej kosztownych.

Rozbudowane procesy rekrutacyjne, zwłaszcza zlecane firmie zewnętrznej, trwają zdecydowanie dłużej niż rekrutacja prowadzona przez firmę. O ile w przypadku dużych przedsiębiorstw, wykonanie poszczególnych etapów zleca się często agencjom zewnętrznym, o tyle małe firmy wolą ograniczać koszty, przeprowadzając rekrutacje samodzielnie. Coraz więcej możliwości pozwala im na szybką selekcję i kontakt z wybranymi kandydatami.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

antyagent 2015-03-27 13:45:08

Ciekawą rzecz zauważyłem ostatnio, po wysłaniu kilkunastu zaledwie aplikacji wyłącznie do różnego rodzaju firm rekrutacyjnych na mój adres e-mail zacząłem otrzymywać dużą ilość wiadomości SPAM reklamujących dziwaczne sposoby zarobkowania typu kasyno, gra na giełdzie itp. Co rzeczywiście dzieje się w firmach rekrutacyjnych z naszymi danymi???

65+ 2015-03-26 15:22:02

Najprościej zapytać działaczy PSL , chociaż ci z PO niewiele odstają.

Czytelnik 2015-03-26 14:52:13

Chciałabym się zwrócić do Państwa z pytaniem, kto jest autorem artykułu? Skąd pochodzą takie dane? W materiale zawarte są silne opinie sugerujące niską skuteczność firm rekrutacyjnych nie potwierdzone jednak żadnymi przykładami lub danymi. Jeśli natomiast jest to prywatna opinia autora - taki materiał zdecydowanie powinien być podpisany.