Firmy szukają specjalistów, ale nie zawsze ich znajdują

Pracodawcy coraz częściej poszukują fachowców i menedżerów. Jednak właściciele firm narzekają na brak odpowiednich kandydatów. W takich sytuacjach decydują się na szukanie wykwalifikowanych pracowników wśród obcokrajowców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy szukają specjalistów, ale nie zawsze ich znajdują

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 lut 2014 10:34


Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" coraz więcej firm poszukuje specjalistów. Kto będzie rekrutował? 40 proc. właścicieli firm uważa, że już w drugim kwartale 2014 r. menedżerowie będą poszukiwani przez pracodawców z branż: FMCG, handel detaliczny, elektronika i budownictwo. Zdaniem analityków AGS zatrudniać będą również firmy consultingowe, kancelarie prawne i spółki zajmujące się zagadnieniami z obszaru IT. Eksperci uważają, że specjalistów będą potrzebować także firmy z branży SSC/BPO oraz księgowej.

Badania Antal Global Snapshot pokazują, że 63 proc. właścicieli narzeka na brak menedżerów średniego i wyższego szczebla.

- Od kilku lat obserwujemy niedopasowanie wymagań rynku pracy do zgłaszanej podaży. W firmach jest bardzo duże zapotrzebowanie na osoby wykształcone w kierunkach technicznych i ścisłych, znające języki obce i mające doświadczenia zawodowe. Wśród poszukujących pracy dominują osoby, które nie mogą tego zaoferować - komentuje na łamach „DGP" Grażyna Spytek-Bandurska, ekspert PKPP Lewiatan.

Z powodu niedoboru fachowców pracodawcy coraz częściej decydują się na rekrutację cudzoziemców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.