Firmy szukają specjalistów, ale nie zawsze ich znajdują

0 0
Firmy szukają specjalistów, ale nie zawsze ich znajdują

Pracodawcy coraz częściej poszukują fachowców i menedżerów. Jednak właściciele firm narzekają na brak odpowiednich kandydatów. W takich sytuacjach decydują się na szukanie wykwalifikowanych pracowników wśród obcokrajowców.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" coraz więcej firm poszukuje specjalistów. Kto będzie rekrutował? 40 proc. właścicieli firm uważa, że już w drugim kwartale 2014 r. menedżerowie będą poszukiwani przez pracodawców z branż: FMCG, handel detaliczny, elektronika i budownictwo. Zdaniem analityków AGS zatrudniać będą również firmy consultingowe, kancelarie prawne i spółki zajmujące się zagadnieniami z obszaru IT. Eksperci uważają, że specjalistów będą potrzebować także firmy z branży SSC/BPO oraz księgowej.

Badania Antal Global Snapshot pokazują, że 63 proc. właścicieli narzeka na brak menedżerów średniego i wyższego szczebla.

- Od kilku lat obserwujemy niedopasowanie wymagań rynku pracy do zgłaszanej podaży. W firmach jest bardzo duże zapotrzebowanie na osoby wykształcone w kierunkach technicznych i ścisłych, znające języki obce i mające doświadczenia zawodowe. Wśród poszukujących pracy dominują osoby, które nie mogą tego zaoferować - komentuje na łamach „DGP" Grażyna Spytek-Bandurska, ekspert PKPP Lewiatan.

Z powodu niedoboru fachowców pracodawcy coraz częściej decydują się na rekrutację cudzoziemców.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.