Firmy poligraficzne zatrudniają fachowców

0 0
Firmy poligraficzne zatrudniają fachowców
Poszukiwani fachowcy to m.in. drukarze offsetowi, pomocnicy drukarzy, a także operatorzy falcerek, sklejarek czy sztancy. /Fot. Pixabay

Bezrobocie w Polsce maleje. Przykładem jest m.in. branża poligraficzna, której rynek pracy już od dłuższego czasu jest rynkiem pracownika.

Branża poligraficzna systematycznie się rozwija. Z raportu przygotowanego przez firmę KPMG wynika, że wartość produkcji sprzedanej sektora sięgnie w 2015 r. 13,8 mld złotych. To oznacza wzrost o ponad 22 proc. w porównaniu z rokiem 2011, kiedy podobne badanie zostało przeprowadzone po raz pierwszy.

- Na rynku usług poligraficznych można obserwować coraz lepsze nastroje – mówi Katarzyna Piekut, kierownik oddziału Pruszków w Adecco Poland.

– Branża rozwija się niespiesznie, ale bardzo systematycznie, korzystając z ogólnej koniunktury gospodarczej. Rozmiar rekrutacji prowadzonych dla tego sektora oraz warunki jakie są proponowane zatrudnianym specjalistom świadczą nie tylko o dobrej kondycji branży. To także potwierdzenie, że sektor poligraficzny to rynek kandydata - dodaje.

Jej zdaniem inne segmenty gospodarki, takie jak logistyka czy produkcja dopiero niedawno weszły w fazę, w której to pracownik ma mocniejszą pozycję. Branża poligraficzna od dłuższego czasu jest wyjątkowo przyjazna kandydatom. Przyczyny tej sytuacji należy wiązać z trudnościami w pozyskiwaniu wykwalifikowanej kadry.

- Obecnie w województwie mazowieckim funkcjonuje tylko jedna szkoła zawodowa wyspecjalizowana tylko i wyłącznie w poligrafii. W ramach prowadzonych przez nas projektów rekrutacyjnych zatrudnienie w tej branży tylko do końca września może znaleźć 100 osób. Każda kandydatura jest dla nas cenna i zostanie dokładnie przeanalizowana – zapewnia Katarzyna Piekut.

Wynagrodzenia w branży

Poszukiwani fachowcy to m.in. drukarze offsetowi, pomocnicy drukarzy, a także operatorzy falcerek, sklejarek czy sztancy. Wszyscy pracownicy zostaną zatrudnieni w ramach umów o pracę. Oferowane przez pracodawcę zarobki przewyższają średnie notowane w branży.

W zależności od doświadczenia i umiejętności, introligatorzy mogą liczyć na minimum 3 500 zł brutto. Stawki dla drukarzy rozpoczynają się od ok. 5 000 zł brutto. Na wszystkich stanowiskach występuje bardzo korzystny system comiesięcznych premii. Co więcej osoby, które pomyślnie przebrną proces rekrutacji będą miały zagwarantowane dodatkowe benefity pozapłacowe, takie jak pokrycie kosztów dojazdu, finansowanie relokacji, opieka medyczna lub dodatkowe ubezpieczenie na życie.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.