Firmy pączkami kuszą... informatyków

0 0
Firmy pączkami kuszą... informatyków

"Jeśli jesteś informatykiem - dostaniesz świetną pracę! Jeśli znasz dobrego informatyka - za polecenie go zapłacimy ci cztery tysiące złotych. Jeśli kompletnie nie rozumiesz, o czym mowa - po prostu zjedz nasze pączki" - można było przeczytać w listach dołączonych do paczek z pączkami, które pojawiły się w zeszłym tygodniu w biurowcach i centrach outsourcingowych w całym Krakowie.

O nietypowej walce o najlepszych programistów i informatyków pisze "Gazeta Wyborcza". Sposobem "na pączka" posługują się światowe firmy z branży IT, które uruchomiły swoje centra w Krakowie i próbują "wyciągnąć" od konkurencji najlepszych specjalistów.

Pączki rozesłała rosyjska spółka Luxoft, która swoją polską siedzibę ma w Zabierzowie - pisze "GW".

- Obecnie gwałtownie poszukujemy około 100 pracowników do pracy w naszym krakowskim oddziale. Stąd akcja z pączkami. W naszej branży trzeba starać się wywrzeć wrażenie. Żeby przyciągnąć kreatywnych ludzi, trzeba samemu się nią wykazać - mówi dla gazety Przemysław Kuć z Luxoftu.

- Ten incydent wskazuje na coraz większe potrzeby kadrowe firm już działających, jak też tych, które swoją działalność w Krakowie dopiero rozpoczynają - mówi Andrzej Jachimczak, prezes firmy Dyskret, która wybudowała i zarządza biurowcem VINCI, w którym pojawiły się słodkie pokusy.

Eksperci Komisji Europejskiej przewidują, że do 2016 roku w całej Europie może powstać aż 700 tys. wakatów w sektorze IT, a to dlatego, że cały czas rośnie liczba danych, które trzeba obrobić i przetworzyć - przypomina "GW".

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.