Firmy IT potrzebują kobiet

0 0
Firmy IT potrzebują kobiet
Kobiety wchodzą w struktury firm IT często przez takie zawody jak tester, który nie wymaga zaawansowanego doświadczenia programistycznego. (Fot.: Wikimedia, Marta Manso, CC2.0)

• Branża IT potrzebuje kobiet na stanowiska wymagające zarówno wiedzy technicznej jak i kompetencji miękkich.
• Dziewczyny często wchodzą w struktury firm przez zawody nie wymagające zaawansowanego doświadczenia programistycznego.
• Bardziej doceniają one elastyczny czas pracy niż zarobki.

Panie najlepiej sprawdzają się na stanowiskach takich jak product manager czy analityk biznesowy oraz tych, na których atutem jest łączenie kompetencji twardych i socjalnych, np. dyrektor handlowy, account manager. Niestety polskie uczelnie w dalszym ciągu kształcą przede wszystkim informatyków płci męskiej. Problem leży w naszej mentalności i stereotypach.

Czytaj też: Coraz więcej kobiet w IT. Głównie zajmują stanowiska kierownicze i analityczne

– Kobiety wchodzą w struktury firm IT często przez takie zawody jak tester, który nie wymaga zaawansowanego doświadczenia programistycznego, lub handlowiec. Sprzedaż nowych technologii powoduje, że kobiety zyskują szansę na pogłębianie swojej wiedzy informatycznej – mówi Michał Młynarczyk, dyrektor zarządzający w Hays Poland.

Dla wielu osób branża IT jest wymarzona ze względu na wysokie zarobki.

– Jednak badania pokazują, że w opinii kobiet dużo atrakcyjniejszymi zaletami są elastyczny czas pracy i jej pozytywne środowisko. Firmy informatyczne zwykle to zapewniają oraz oferują wiele udogodnień socjalnych – podkreśla ekspert.

Aby zachęcić kobiety do podejmowania pracy w branży  powstają specjalne projekty, np. „Dziewczyny na Politechniki!”, „Dziewczyny w Nowych Technologiach” czy też działania Fundacji "Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Kobieta tak jak i mężczyzna nadaje się do robienia ogólnie tych samych zawodowych rzeczy zwłaszcza tych nie wymagających siły fizycznej. Kobiety mają takie same mózgi i intelektualnie są na tym samym poziomie co mężczyźni więc nie dziwi to, że także mogą pracować w IT.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.