Firmy IT potrzebują kobiet

• Branża IT potrzebuje kobiet na stanowiska wymagające zarówno wiedzy technicznej jak i kompetencji miękkich.
• Dziewczyny często wchodzą w struktury firm przez zawody nie wymagające zaawansowanego doświadczenia programistycznego.
• Bardziej doceniają one elastyczny czas pracy niż zarobki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy IT potrzebują kobiet

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire

3 lut 2016 9:48


Panie najlepiej sprawdzają się na stanowiskach takich jak product manager czy analityk biznesowy oraz tych, na których atutem jest łączenie kompetencji twardych i socjalnych, np. dyrektor handlowy, account manager. Niestety polskie uczelnie w dalszym ciągu kształcą przede wszystkim informatyków płci męskiej. Problem leży w naszej mentalności i stereotypach.

Czytaj też: Coraz więcej kobiet w IT. Głównie zajmują stanowiska kierownicze i analityczne

– Kobiety wchodzą w struktury firm IT często przez takie zawody jak tester, który nie wymaga zaawansowanego doświadczenia programistycznego, lub handlowiec. Sprzedaż nowych technologii powoduje, że kobiety zyskują szansę na pogłębianie swojej wiedzy informatycznej – mówi Michał Młynarczyk, dyrektor zarządzający w Hays Poland.

Dla wielu osób branża IT jest wymarzona ze względu na wysokie zarobki.

– Jednak badania pokazują, że w opinii kobiet dużo atrakcyjniejszymi zaletami są elastyczny czas pracy i jej pozytywne środowisko. Firmy informatyczne zwykle to zapewniają oraz oferują wiele udogodnień socjalnych – podkreśla ekspert.

Aby zachęcić kobiety do podejmowania pracy w branży  powstają specjalne projekty, np. „Dziewczyny na Politechniki!”, „Dziewczyny w Nowych Technologiach” czy też działania Fundacji "Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kubasiewicz.pl 2016-02-03 13:18:52

Kobieta tak jak i mężczyzna nadaje się do robienia ogólnie tych samych zawodowych rzeczy zwłaszcza tych nie wymagających siły fizycznej. Kobiety mają takie same mózgi i intelektualnie są na tym samym poziomie co mężczyźni więc nie dziwi to, że także mogą pracować w IT.