Fiege rekrutuje przyjaźnie

0 0
Fiege rekrutuje przyjaźnie

Firma logistyczna Fiege dołączyła do koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji. Projekt ma celu promocję dobrych praktyk oraz podnoszenie standardów procesów rekrutacyjnych.

Koalicja to inicjatywa będąca efektem współpracy eRecruitment Solutions oraz firm partnerskich, zrzeszająca firmy deklarujące przestrzeganie zasad, które zostały opisane w Kodeksie Dobrych Praktyk w Rekrutacji.

Przyjazna rekrutacja, polegająca na profesjonalnym, rzetelnym udzielaniu informacji, zaangażowaniu w procesy rekrutacyjne, dbaniu o bezpieczeństwo i poufność danych oraz trosce o stałe podnoszenie kompetencji w zakresie zarządzania procesami rekrutacyjnymi to najważniejsze z postulatów zawarte w Kodeksie.

Badania przeprowadzone przez amerykańską firmę StartWire pokazują, że odpowiednia komunikacja z rekrutowanymi osobami ma ogromny wpływ na postrzeganie firmy i jej wizerunek pracodawcy.

Spośród ponad 2000 ankiet przeprowadzonych wśród osób biorących udział w rekrutacjach, aż 77 proc. ankietowanych, którzy nie otrzymali odpowiedzi na swoją aplikację zmieniło opinię o firmie na negatywną, a 58 proc. przyznało, że raczej nie kupi produktu czy usługi firmy, która nie zareagowała na ich zgłoszenie.

„Przystąpienie do koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji jest potwierdzeniem wysokich standardów rekrutacji w Fiege. Dbanie o odpowiednią komunikację z kandydatami, zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych oraz prawidłowego przebiegu informacji jest nieodłącznym elementem przeprowadzanych przez naszą firmę rekrutacji. Wszystkie nasze działania zmierzają do pokazania pełnego wizerunku firmy Fiege - skupionej nie tylko na rozwoju biznesu, ale dbającej również o komfort swoich Pracowników, oraz o percepcję wśród kandydatów biorących udział w rekrutacjach. Wierzę, że pozwoli nam to na zatrudnianie doświadczonych, zmotywowanych i pełnych chęci do pracy pracowników" mówi Piotr Kohmann, dyrektor generalny Fiege.

Grupa Fiege z siedzibą w Greven (Niemcy) jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Europie. Firma specjalizuje się w obsłudze zintegrowanych i kompleksowych łańcuchów dostaw.

Dysponuje powierzchnią magazynową o łącznej wielkości 3 mln m² i zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na całym świecie. Jej gęstą sieć logistyczną tworzy 210 placówek i partnerów w 18 krajach.

Na polskim rynku Grupa Fiege obecna jest od 1997 roku i zatrudnia 500 osób. Obsługuje 189 tys. m² powierzchni magazynowej. Fiege w Polsce świadczy usługi dla różnych branż m.in. spożywczej, przemysłowej, motoryzacyjnej, oponiarskiej, farmaceutycznej, sprzedaży detalicznej, chemii gospodarczej oraz FMCG.

Domeną firmy jest dostarczanie klientom zintegrowanych, innowacyjnych rozwiązań logistycznych, a także skuteczne i optymalne kosztowo zarządzanie łańcuchem dostaw w oparciu o najnowocześniejsze systemy informatyczne. W 2011 roku Fiege została zaliczona do grupy najbardziej pożądanych pracodawców w branży logistycznej, na podstawie ankiety przeprowadzonej przez międzynarodową firmę rekrutacyjną wśród specjalistów i menadżerów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Ja byłam zadowolona,bardzo sympatycznie z rekrutacji
  • No racja, co do rekrutacji jest bez zarzutu, ludzie na forach gowork.pl/opinie_czytaj,172915 nic tylko polecaja i opisują jak było miło na rozmowie.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.