Facebook na liście najlepszych pracodawców w USA

Facebook zajął pierwsze miejsce w rankingu najlepszych pracodawców w Stanach Zjednoczonych. Kryteria wyboru to m.in. równość płac, przejrzystość zarządzania i filozofia firmy - podał dziennik "Wall Street Journal".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Facebook na liście najlepszych pracodawców w USA

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

7 gru 2017 22:54


Według raportu firmy Glassdoor, na który powołuje się gazeta, oprócz Facebooka znaleźli się tam również inni giganci sektora technologii - Google (piąte miejsce), LinkedIn (dwudzieste pierwsze miejsce) czy Microsoft (trzydzieste dziewiąte miejsce).

Ranking tworzony jest na podstawie wypowiedzi byłych i obecnych pracowników firm. Wypowiedzi, które zadecydowały o zajęciu przez Facebooka pierwszego miejsca na liście, dotyczyły przede wszystkim społecznego oddziaływania pracy, możliwości rozwoju, jakie miejsce zatrudnienia daje swoim pracownikom, a także kultury pracy w danej firmie.

"Dziesięć lat temu pracownicy brali pod uwagę przede wszystkim reputację pracodawcy" - mówi szef projektu w Glassdoor, którego częścią jest doroczny raport, Scott Dobroski. Jego zdaniem, dzisiejsi pracownicy mają większy dostęp do informacji na temat tego, jak w rzeczywistości wygląda praca w danej firmie, jak i większą świadomość wagi, jaką niosą ze sobą wartości przez nią wyznawane.

Wielu pracowników, których wypowiedzi zostały wzięte pod uwagę w rankingu, deklarowało, że to właśnie filozofia firmy jest dla nich czynnikiem decydującym o wyborze pracodawcy.

Wśród problemów, o których donosili ankietowani pracownicy, a z którymi borykają się firmy technologiczne, wskazano przede wszystkim trudności z zachowaniem równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym, co ma podłoże w długich godzinach pracy i niepotrzebnych spotkaniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.