Fabryki z „Invest-Parku” będą zatrudniać

Electrolux ma zainwestować w WSSE „Invest-Park” 11 mln zł. W planach ma rozbudowanie zakładu i zwiększenie zatrudnienia. Również firma Sacher Obróbka Skrawaniem Metalu chce powiększyć zakład w Bolesławcu i stworzyć dodatkowe miejsca pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fabryki z „Invest-Parku” będą zatrudniać

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 mar 2014 18:05


Jak poinformowała PAP Monika Korzewicz z departamentu komunikacji WSSE „Invest-Park", świdnicka fabryka Electrolux zamierza zainwestować w strefie około 11 mln zł. Dzięki temu zakład zostanie rozbudowany, pojawią się też nowe maszyny. Zwiększy się również zatrudnienie.

Fabryka Electrolux, zajmująca się produkcją kuchenek gazowych, gazowo - elektrycznych oraz elektrycznych zatrudnia obecnie ponad 1 tys. osób. Zamierza jednak przyjąć do pracy dodatkowo co najmniej 30 pracowników. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2016 roku.

Kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymała polska rodzinna firma Sacher Obróbka Skrawanie. Przedsiębiorstwo od 15 lat zajmuje się obróbką mechaniczną metalu. W rozbudowę zakładu w Bolesławcu i rozszerzenie parku maszynowego przedsiębiorca zainwestuje 3 mln zł oraz zwiększy zatrudnienie o co najmniej dwóch nowych pracowników.

- Tak jak przewidywaliśmy, pierwsze półrocze tego roku będzie obfitować w nowe projekty i zezwolenia. Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że od 1 lipca 2014 roku zmienią się zasady przyznawania pomocy publicznej. Dlatego przy każdej okazji podkreślamy, że jeśli firma myśli o rozwoju, powinna przyspieszyć swoje działania i wystąpić jak najszybciej o zezwolenie - podkreśliła cytowana w komunikacie prezes WSSE „Invest-Park" Barbara Kaśnikowska.

W tym roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park" ma zamiar wydać co najmniej 24 nowe zezwolenia. Jest to obecnie największa i najszybciej rozwijająca się strefa w Polsce, obejmująca ponad 2,2 tys. ha. Wciąż dostępnych jest ponad 860 ha gruntów inwestycyjnych w czterech województwach: dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i lubuskim. Do dyspozycji inwestorów jest ponad 40 lokalizacji. Firmy, które inwestują w WSSE „Invest-Park" i tworzą nowe miejsca pracy, mają prawo do ulgi w podatku dochodowym w wysokości od 40 do 70 proc. nakładów, w zależności od wielkości firmy i od regionu, w którym ona inwestuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.