Fabryka Volkswagena pod Wrześnią na ukończeniu. Nadal trwają rekrutacje

0 0
Fabryka Volkswagena pod Wrześnią na ukończeniu. Nadal trwają rekrutacje
Volkswagen Crafter w Białężycach pod Wrześnią (Fot. Mat. pras.)

• W październiku rozpocznie się produkcja seryjna aut w zakładzie Volkswagena Crafter w Białężycach pod Wrześnią.
• Dotychczas zatrudniony personel fabryki, prawie 1300 osób, przechodzi szkolenia.
• Jednocześnie cały czas trwa proces rekrutacji na stanowiska produkcyjne i specjalistyczne.

Zakład Volkswagen Crafter w Białężycach pod Wrześnią jest już w 80 procentach gotowy, w październiku rozpocznie się tam produkcja seryjna aut. To właśnie stąd wyjeżdżać będzie model Crafter w kilkudziesięciu wariantach.

- Obecnie trwa wyposażanie całej fabryki w urządzenia produkcyjne – mówi Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań. - Mamy już dokonane pierwsze odbiory techniczne, a personel zakładu, prawie 1300 osób, przechodzi szkolenia. Pracownicy, zgodnie z planem przeprowadzili się z tymczasowych kontenerów do docelowych biur. Na ukończeniu jest budowa parkingów i wewnętrznych dróg dojazdowych. Wszystko przebiega zgodnie z planem.

Czytaj też: Volkswagen skompletował załogę do polskich fabryk. Największą zaletą premie - aż 20 proc. zasadniczej pensji

Na terenie fabryki działać będzie nowoczesna spawalnia, czyli hala budowy karoserii, lakiernia, hala montażu oraz park dostawców, hala samochodów specjalnych, a także prototypownia wraz z powierzchniami logistycznymi i infrastrukturą. Fabryka zaplanowana została według najnowszych rozwiązań – jest kompaktowa ze zlokalizowanym w środku zakładu biurem, budynkami położonymi w bliskiej odległości i krótkimi drogami transportu między poszczególnymi halami.

- Na uwagę zasługuje również fakt, że pod budowę fabryki zakupiono grunt o powierzchni 220 hektarów. Na chwilę obecną fabryka zajmuje tylko połowę tego obszaru. Mamy więc bardzo dużo miejsca na ewentualną rozbudowę w przyszłości, co pokazuje nadzieje i oczekiwania jakie łączymy z tym obiektem – mówi Ralf Nitzschke, szef fabryki we Wrześni.

Volkswagen Crafter w Białężycach pod Wrześnią (Fot. Mat. pras.)
Volkswagen Crafter w Białężycach pod Wrześnią (Fot. Mat. pras.)

Zakład we Wrześni będzie miał wskaźnik automatyzacji na poziomie 65-70 proc. na obszarze spawalni. Jest to konieczne, ponieważ rozmiar i złożoność Craftera wymagają większej precyzji i zautomatyzowania procesu produkcyjnego, przy jednoczesnym zachowaniu sprawności z jaką samochód jest produkowany.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.