EY: Przedsiębiorcy będą tworzyć nowe miejsca pracy

0 0
EY: Przedsiębiorcy będą tworzyć nowe miejsca pracy
W przedsiębiorstwach, które deklarują inwestycje w talenty, liczba zatrudnionych wzrośnie średnio o 17 proc. /fot. fotolia

Aż 77 proc. finalistów międzynarodowego konkursu EY Entrepreneur of the Year deklaruje przyrost miejsc pracy w ich firmach w bieżącym roku – wynika z czwartej edycji Światowego Badania Nowotworzonych Miejsc Pracy EY.

W badaniu wzięło udział 201 finalistów międzynarodowego konkursu EY Entrepreneur of the Year. Druga grupa badanych składała się z ponad 2 tys. przedsiębiorców z całego świata. W trzeciej, znaleźli się młodzi ludzie w wieku 18-25 lat z 13 kluczowych rynków.

Przedsiębiorcy optymistycznie oceniają perspektywy lokalnej (71 proc.) i globalnej (66 proc.) gospodarki. Co ciekawe, przedstawiciele rynków wschodzących – w tym Chin, Indii, czy Środkowego Wchodu są prawie dwukrotnie bardziej optymistyczni niż reprezentanci Francji, Australii czy Japonii.

Będą zatrudniać

Ponad ¾ ankietowanych finalistów konkursu, którzy charakteryzują się wyjątkową innowacyjnością, charyzmą i pasją, planuje zwiększenie zatrudnienia w tym roku. Dla porównania, w przypadku pozostałych uczestników badania, niecała połowa ankietowanych (47 proc.) deklarowała podobną chęć, podczas gdy 49 proc. stwierdziło, że liczba pracowników nie ulegnie zmianie.

Znacznie mniej optymistyczni byli uczestnicy innego globalnego badania EY, Barometru Nastrojów Menedżerów (Capital Confidence Barometer). Wśród ankietowanych 1600 osób wysokiego szczebla kierowniczego z 54 krajów, tylko 29 proc. stwierdziło, że w 2015 r. zwiększy zatrudnienie.

- Ten optymizm wśród laureatów konkursu EY World Entrepreneur of the Year nie dziwi. Podczas tegorocznego finału w Monte Carlo będąc członkiem jury przekonałem się, jaki potencjał drzemie w twórcach firm i jak bardzo są zdeterminowani, by osiągnąć sukces. Najlepszym przykładem jest tegoroczny zwycięzca, Mohed Altrad, który urodził się na syryjskiej pustyni, w jednym z beduińskich plemion, a obecnie stoi na czele grupy, której przychody sięgają 960 milionów dolarów, a firma zatrudnia około 7 tys. osób na całym świecie – mówi Ewald Raben, CEO grupy Raben i Przedsiębiorca Roku 2012.

Ostrzeżenia na horyzoncie

Wśród najczęściej wymienianych zagrożeń biznesowych 31 proc. ankietowanych przedsiębiorców wskazało negatywne warunki rynkowe, 28 proc. rosnące koszty, a 23 proc. brak rąk do pracy. Im większa firma, tym ten trzeci czynnik znajdował się wyżej w zestawieniu. Z kolei w Wielkiej Brytanii i Niemczech na pierwszym miejscu znalazła się biurokracja. Natomiast rynki wschodzące wskazały na rosnącą konkurencję na arenie międzynarodowej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.