Epam Systems: W Trójmieście nie brakuje specjalistów ICT, dlatego będziemy poszerzać zespół

W oddziale firmy Epam Systems w Gdańsku otwartym w maju br. zatrudniono już blisko 100 specjalistów ICT. Pracodawcy zachwalają jakość pracowników ICT dostępnych na lokalnym rynku pracy, ich kwalifikacje i doświadczenie. W najbliższych latach chcą zatrudnić kolejne 400 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Epam Systems: W Trójmieście nie brakuje specjalistów ICT, dlatego będziemy poszerzać zespół

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 wrz 2014 9:24


Szybki rozwój i atrakcyjność sektora informatycznego na Pomorzu sprawiły, że w maju bieżącego roku Epam Systems zdecydował się otworzyć nowy oddział w Gdańsku. Początkowo firma planowała zatrudnić 100 osób do końca tego roku, a w perspektywie najbliższych trzech lat zwiększyć zatrudnienie do ponad 500 osób.

Czytaj też: Software made in Poland. Bracia Gurgulowie zatrudniają

- Nie tylko udaje nam się zrealizować wcześniejsze założenia rekrutacyjne, ale nasze wyniki przekroczyły oczekiwania. Wydają się nam one imponujące, biorąc pod uwagę krótki okres czasu jaki minął od rozpoczęcia działalności w Gdańsku - mówi Michał Lisiecki, dyrektor  gdańskiego oddziału firmy Epam Systems Poland.

- Jeden z naszych zespołów w Gdańsku, pracujący z użyciem metodyk zwinnych, rozpoczął współpracę z amerykańskim partnerem tworzącym rozwiązania dla branży finansowej. To umożliwia naszym pracownikom zdobycie doświadczenia w projektowaniu i realizacji rozwiązań typu market intelligence dla najbardziej liczących się firm kreujących światowe rynki kapitałowe – dodaje Lisiecki.

Czytaj też: Łódź, Poznań czy Trójmiasto - gdzie jest więcej uczelni, studentów i inwestorów BPO?

Inwestycja Epam w Polsce wspierana była od początku przez partnerów inicjatywy Invest in Pomerania, w szczególności Agencję Rozwoju Pomorza oraz InvestGDA.

- Sukces rekrutacyjny firmy Epam, to dowód na to, że mimo wejścia w ostatnim czasie na trójmiejski rynek 5 nowych firm z sektora ICT i 3 dużych reinwestycji, pomorski rynek pracy ma wciąż duży potencjał i jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających inwestorów. Firma Epam może nadal liczyć na wsparcie ze strony wszystkich partnerów inicjatywy Invest in Pomerania. –  mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

- Inwestycja Epam jest dowodem na to, że Gdańsk oraz całe Trójmiasto posiada kapitał ludzki o wysokich kwalifikacjach, innowacje oraz nowoczesne technologie, by firma tej klasy mogła

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.