EEC 2015: Bezrobocie i emigracja zarobkowa - dwa główne problemy młodego pokolenia

W życiu publicznym głosu brakuje ożywczego głosu ludzi młodych. - To później budzi frustrację, która skutkuje rezygnacją z aktywności społecznej - mówi Damian Szewczyk, członek zarządu stowarzyszenia Młodzi Reformują Polskę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2015: Bezrobocie i emigracja zarobkowa - dwa główne problemy młodego pokolenia

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (TE)

wnp.pl

20 kwi 2015 15:41


Młodzi ludzie - w tym przedsiębiorcy - chcą, aby ich głos był bardziej słyszalny w debacie publicznej, a także miał większy wpływ na rzeczywistość - mówiono podczas spotkania z prezydentem Bronisławem Komorowski, które odbyło się w ramach projektu EEC - Liderzy Przyszłości. Sam prezydent zapowiedział, że w przypadku reelekcji działania na rzecz ludzi młodych będzie sobie stawiał za priorytet.

W trakcie spotkania Janusz Dramski, przewodniczący Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, zwrócił uwagę na dwa główne problemy młodego pokolenia - bezrobocie oraz emigrację zarobkową.

Zaznaczył także, że młodzi przedsiębiorcy napotykają na duże trudności, gdy chcą otworzyć własny biznes. Chodzi m.in. o zmienności i niestabilność prawa podatkowego. Prezydent Komorowski przyznał, że jest to istotny problem

- Dlatego złożyłem w Sejmie projekt nowelizacji prawa podatkowego, który wprowadzi taki mechanizm, aby wszystkie niejasności prawa interpretować na korzyść podatnika - powiedział prezydent.

- To problem nie tylko przedsiębiorców, ale wszystkich podatników. Jeśli chcemy kształtować przekonanie, że płacenie podatków jest obywatelskim obowiązkiem, to państwo musi swoją postawą temu sprzyjać - dodał.

Damian Szewczyk, członek zarządu stowarzyszenia Młodzi Reformują Polskę, podkreślił, że w życiu publicznym głosu brakuje ożywczego głosu ludzi młodych.

Dodał, że młodzi nie czują się reprezentowani w życiu publicznym, a to później budzi frustrację, która skutkuje rezygnacją z aktywności społecznej.

Prezydent Komorowski wskazał, że kładzie nacisk na to, aby projekty ustaw tworzone w jego kancelarii były konsultowane społecznie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.