wnp.pl

EEC 2015: Bez reindustrializacji będziemy zieloną wyspą bezrobotnych

0 0
EEC 2015: Bez reindustrializacji będziemy zieloną wyspą bezrobotnych
fot.PTWP

Według ostatnich danych tylko 16 proc. PKB Unii Europejskiej pochodzi od branż wytwórczych, ale w Polsce sytuacja jest znacznie lepsza. Tu nie trzeba więc mówić o reindustrializacji, ale o wzmocnieniu przemysłu, także jego tradycyjnych gałęzi.

- Mówienie tutaj o reindustrializacji jest krzywdzące dla Śląska, bo tutaj przemysł jest, trzeba go tylko wzmocnić. Droga do nowoczesnej gospodarki jest niemożliwa bez tradycyjnego przemysłu - mówił podczas sesji "Reindustrializacja w Europie" Europejskiego Kongresu Gospodarczego Jakub Jaworowski, sekretarz stanu w kancelarii prezesa rady ministrów. Dla Europy jest to jednak większy problem. Jak zauważył Andrzej Balcerek, prezes Górażdże Cement, wiele zakładów produkujących cement zostało przeniesionych do bezpiecznych krajów Afryki. - Bez reindustrializacji będziemy zieloną wyspą bezrobotnych – powiedział Balcerek.

Zdaniem Arkadiusza Krężla, przewodniczącego rad nadzorczej Impexmetalu bardzo wiele przemysłów, nawet uznawanych obecnie za nierentowne może być rentowna. Krężel odniósł to także do górnictwa, w którym przepracował kilkanaście lat. - Wciąż są firmy krajowe i zagraniczne, które chcą w Polsce tworzyć nowe kopalnie. Trzeba tylko logikę, na jakiej oparte są biznes plany tych nowych kopalń zastosować także do istniejących zakładów - mówił Krężel.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.